Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 25, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grupa ZPR Media łączy redakcje "Muratora". Laskowski nowym redaktorem naczelnym

Piotr Laskowski jest absolwentem Politechniki Warszawskiej (fot. Grupa ZPR Media)

Piotr Laskowski 1 lutego 2018 obejmie stanowisko redaktora naczelnego połączonych tytułów działających pod marką "Murator". Przejmie m.in. kompetencje Anny Wrońskiej, dotychczasowej redaktor naczelnej miesięcznika "Murator", która odchodzi z Grupy ZPR Media.

Anna Wrońska redaktor naczelną miesięcznika "Murator" była przez około 8 lat, wcześniej przez 10 lat była autorem i redaktorem pisma. Wydawca nie podał przyczyny zakończenia współpracy.

Wraz ze zmianami kadrowymi wydawca wprowadza reorganizację segmentu budowy - redakcje prasowe oraz internetowe zostały połączone i podlegają nowemu redaktorowi naczelnemu Piotrowi Laskowskiemu. Będzie on kierował strukturą obejmującą miesięcznik "Murator", "Wydania Specjalne Muratora", serwis internetowy Muratordom.pl i wydanie cyfrowe Murator.pl. Jego zastępcą została Małgorzata Majkowska, dotychczasowa redaktor naczelna "Wydań Specjalnych Muratora".

- Zmiana ma na celu integrację działań redakcyjnych w druku i w internecie oraz stworzenie wspólnej strategii budowania kontentu dla "Muratora", "Wydań Specjalnych Muratora", serwisu Muratordom.pl i wydań cyfrowych. Pozwoli to nam uzyskać efekt synergii w segmencie tytułów budowlanych o charakterze popularnym - mówi Anna Kamińska, dyrektor zarządzająca segmentem budowlanym w Grupie ZPR Media.

Piotr Laskowski związany jest z redakcją "Muratora" od 2003 roku. W przeszłości współpracował z wieloma redakcjami pism o tematyce budowlanej, przez wiele lat pełnił funkcję redaktora działu instalacji w miesięczniku "Murator". Pracował także w branży budowlanej jako projektant.

Z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy wynika, że w październiku 2017 sprzedaż "Muratora" wynosiła 33 675 egz. (to wzrost o 7,28 proc. w stosunku do października 2016).

(TAD, 25.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 25, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marcin Dobski będzie pisał dla "Dziennika Gazety Prawnej"

Marcin Dobski w tygodniku Fratrii pracował od listopada 2017 roku (fot. Sylwia Arlak)

Marcin Dobski w lutym 2018 roku rozpocznie pracę w "Dzienniku Gazecie Prawnej" (Infor Biznes) - wynika z informacji "Presserwisu".

W połowie stycznia Marcin Dobski - po nieco ponad dwóch miesiącach pracy - odszedł z redakcji tygodnika "Sieci" (Fratria). Wcześniej był dziennikarzem m.in. "Rzeczpospolitej" i "Polska The Times". Był nominowany do Grand Press 2017 w kategorii News za tekst dla "Rzeczpospolitej": "Wysoka pensja Kijowskiego w KOD".

(JOK, 25.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY