Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 24, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Andrzej Duda rozmawiał w Davos m.in. z prezesem Googla i wydawcą "The New York Times"

www.prezydent.pl/Jakub Szymczuk

Prezydent Andrzej Duda, który uczestniczy w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, rozmawiał w środę z szefami kilku globalnych firm, m.in. Google'a, Grupy Bertelsmann, a także z wydawcą dziennika "The New York Times" - informuje Polska Agencja Prasowa. 

"Prezydent rozmawiał w ramach Światowego Forum Ekonomicznego z szefami kilku globalnych firm: prezesem Google'a Sundarem Pichai, szefem Vodafone Group Vittorio Colao, z Julią Jaekel z Komitetu Zarządzającego Grupy Bertelsmann, z szefem Orange Stephanem Richardem oraz dyrektorem generalnym Credit Suisse Tidjanem Thiamem" - poinformował PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Jak mówił, rozmowy dotyczyły planów biznesowych i potencjalnych inwestycji tych firm w Polsce. "Istnieje zainteresowanie ze strony tych podmiotów obecnością biznesową w Polsce" - zaznaczył Szczerski.

Szef gabinetu prezydenta dodał, że Andrzej Duda rozmawiał też z prezesem Massachusetts Institute of Technology Leo Rafaelem Reifem, a także odbył dłuższą rozmowę z Arthurem Ochs Sulzbergerem Jr, amerykańskim dziennikarzem i wydawcą dziennika "The New York Times", przewodniczącym "The New York Times Company".

(24.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 25, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grupa ZPR Media łączy redakcje "Muratora". Laskowski nowym redaktorem naczelnym

Piotr Laskowski jest absolwentem Politechniki Warszawskiej (fot. Grupa ZPR Media)

Piotr Laskowski 1 lutego 2018 obejmie stanowisko redaktora naczelnego połączonych tytułów działających pod marką "Murator". Przejmie m.in. kompetencje Anny Wrońskiej, dotychczasowej redaktor naczelnej miesięcznika "Murator", która odchodzi z Grupy ZPR Media.

Anna Wrońska redaktor naczelną miesięcznika "Murator" była przez około 8 lat, wcześniej przez 10 lat była autorem i redaktorem pisma. Wydawca nie podał przyczyny zakończenia współpracy.

Wraz ze zmianami kadrowymi wydawca wprowadza reorganizację segmentu budowy - redakcje prasowe oraz internetowe zostały połączone i podlegają nowemu redaktorowi naczelnemu Piotrowi Laskowskiemu. Będzie on kierował strukturą obejmującą miesięcznik "Murator", "Wydania Specjalne Muratora", serwis internetowy Muratordom.pl i wydanie cyfrowe Murator.pl. Jego zastępcą została Małgorzata Majkowska, dotychczasowa redaktor naczelna "Wydań Specjalnych Muratora".

- Zmiana ma na celu integrację działań redakcyjnych w druku i w internecie oraz stworzenie wspólnej strategii budowania kontentu dla "Muratora", "Wydań Specjalnych Muratora", serwisu Muratordom.pl i wydań cyfrowych. Pozwoli to nam uzyskać efekt synergii w segmencie tytułów budowlanych o charakterze popularnym - mówi Anna Kamińska, dyrektor zarządzająca segmentem budowlanym w Grupie ZPR Media.

Piotr Laskowski związany jest z redakcją "Muratora" od 2003 roku. W przeszłości współpracował z wieloma redakcjami pism o tematyce budowlanej, przez wiele lat pełnił funkcję redaktora działu instalacji w miesięczniku "Murator". Pracował także w branży budowlanej jako projektant.

Z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy wynika, że w październiku 2017 sprzedaż "Muratora" wynosiła 33 675 egz. (to wzrost o 7,28 proc. w stosunku do października 2016).

(TAD, 25.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo