Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 24, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radiowa Jedynka bez redakcji audycji dziecięcych i młodzieżowych

W strukturze Programu I Polskiego Radia nie będzie już redakcji audycji dziecięcych i młodzieżowych. Jacek Raginis-Królikiewicz i Dominika Jenc stracili stanowiska szefów redakcji audycji dziecięcych i młodzieżowych w Jedynce.

Jacek Raginis-Królikiewicz od końca sierpnia 2016 roku był kierownikiem redakcji, a Dominika Jenc była jego zastępcą. Z naszych informacji wynika, że oboje zostają w zespole Jedynki.
Dominika Jenc była również szefową internetowo-cyfrowego Radia Dzieciom. Obecnie stacją kieruje Daria Druzgała, a sekretarzem redakcji jest Klaudia Borowa.

Raginis-Królikiewicz jest producentem, scenarzystą, reżyserem programów i seriali telewizyjnych. W 2016 roku przez kilka miesięcy był wicedyrektorem Jedynki. Jenc wcześniej pracowała w redakcji audycji ”Cztery pory roku” Programu I.

(KOZ, 24.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 26, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Specjalne audycje w związku z igrzyskami w Polskim Radiu

(fot. pixabay.com)

Polskie Radio w związku z Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w południowokoreańskim Pjongczangu przygotowuje specjalne audycje.

Najwięcej relacji pojawi się w radiowej Jedynce. Wejścia z igrzysk planowane są w specjalnych audycjach "Prosto z Pjongczangu", które nadawane będą co godzinę od 4 do 20. O 16 pojawiać ma się "Kronika z Pjongczangu", pięciominutowy skrót najważniejszych informacji z olimpiady.

W ramach "Studia w Pjongczang" przewidziane są transmisje z najważniejszych wydarzeń, w tym startów Polaków. Każdego dnia ma ono trwać od 1 do 2,5 godz.

W Trójce Tomasz Gorazdowski z Pjongczangu będzie relacjonować igrzyska, prócz serwisów informacyjnych, także w specjalnym programie "Studio olimpijskie" o 7.40 i 16.20 oraz w niedzielnej audycji "Trzecia strona medalu".

Z kolei w Czwórce popołudniowy program sportowy przekształci się w "Czwórkowy przegląd olimpijski" (od poniedziałku do piątku o 16.45, w weekendy o 22).

Jak informowaliśmy, Polskie Radio do Pjongczangu wyśle ośmioosobową ekipę. Będą to: Cezary Gurjew (łyżwiarstwo szybkie i short track), Sylwia Urban (biathlon, bobsleje, saneczkarstwo i narciarstwo alpejskie), Tadeusz Kwaśniak (skoki narciarskie, bobsleje, biegi narciarskie), Krzysztof Klepczyński (skoki narciarskie i snowboard) i Marek Solecki (skoki narciarskie, bobsleje, biegi narciarskie), a także reporterzy Tomasz Gorazdowski i Witold Banach. Ósmą osobą będzie inżynier Michał Jakubik.

Relacjom z igrzysk olimpijskich na antenach Polskiego Radia poświęcona będzie kampania reklamowa, która obejmie TVP Sport, TVP Info, Polsat Sport i TV Republika. Przygotowała ją Agencja Promocji Polskiego Radia.

Polskie Radio nabyło od Discovery Communications sublicencję na transmitowanie Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 w Pjongczangu. Odbędą się one w dniach 9-25 lutego 2018 roku.

(KOZ, 26.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.