Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 24, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Newton Media: "Gazeta Wyborcza" najczęściej cytowana w grudniu 2017 roku

Po raz kolejny liderem cytowań jest "Gazeta Wyborcza" (fot. materiał prasowy)

W grudniu 2017 roku liderem zestawienia cytowań przygotowanego przez firmę Newton Media była "Gazeta Wyborcza" - w prasie powoływano się na nią 124 razy.

W przypadku "Gazety Wyborczej" najczęściej przytaczano fragment felietonu Krzysztofa Vargi, który ukazał się kilka miesięcy temu w "Dużym Formacie". Stało się tak za sprawą prof. Miodka, który tłumaczył etymologię słowa "glątwa" (w felietonie padło "głównym przesłaniem czterogodzinnej glątwy jest uzmysłowić widzom, że skoro interpretujemy na scenie dzieło literackie").
Drugie miejsce zajęła "Rzeczpospolita" (115), a na trzecim uplasował się "Dziennik Gazeta Prawna" (68).
Na kolejnych pozycjach znalazły się: "Fakt" (57), "Super Express" (45), "Przegląd Sportowy" (44), "Gazeta Polska Codziennie" (23), "Nasz Dziennik" (12), "Trybuna" (3), "Puls Biznesu" (1), "Parkiet" (1).
Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszej pozycji znalazł się tygodnik "Sieci" (57). Dziennikarze najczęściej odwoływali się do artykułu na temat kamienicy przy ul. Noakowskiego 16 w Warszawie. Jak wyliczył tygodnik "Sieci", rodzina prezydent Gronkiewicz-Waltz miała zarobić na sprzedaży nieruchomości 5 mln zł. Drugie miejsce w naszym rankingu zajął "Newsweek Polska" (44), a trzecie - "Tygodnik Powszechny" (37).

(JOK, 24.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 24, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Andrzej Duda rozmawiał w Davos m.in. z prezesem Googla i wydawcą "The New York Times"

www.prezydent.pl/Jakub Szymczuk

Prezydent Andrzej Duda, który uczestniczy w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, rozmawiał w środę z szefami kilku globalnych firm, m.in. Google'a, Grupy Bertelsmann, a także z wydawcą dziennika "The New York Times" - informuje Polska Agencja Prasowa. 

"Prezydent rozmawiał w ramach Światowego Forum Ekonomicznego z szefami kilku globalnych firm: prezesem Google'a Sundarem Pichai, szefem Vodafone Group Vittorio Colao, z Julią Jaekel z Komitetu Zarządzającego Grupy Bertelsmann, z szefem Orange Stephanem Richardem oraz dyrektorem generalnym Credit Suisse Tidjanem Thiamem" - poinformował PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Jak mówił, rozmowy dotyczyły planów biznesowych i potencjalnych inwestycji tych firm w Polsce. "Istnieje zainteresowanie ze strony tych podmiotów obecnością biznesową w Polsce" - zaznaczył Szczerski.

Szef gabinetu prezydenta dodał, że Andrzej Duda rozmawiał też z prezesem Massachusetts Institute of Technology Leo Rafaelem Reifem, a także odbył dłuższą rozmowę z Arthurem Ochs Sulzbergerem Jr, amerykańskim dziennikarzem i wydawcą dziennika "The New York Times", przewodniczącym "The New York Times Company".

(24.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo