Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 24, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Robert Sowa będzie nowym jurorem programu "Top Chef" w Polsacie

Robert Sowa będzie jurorem wiosennej edycji programu "Top Chef" w telewizji Polsat (screen YouTube)

Wiosną na antenę Polsatu ma wrócić show kulinarny "Top Chef". W jury programu po raz pierwszy zasiądzie Robert Sowa, jeden z najbardziej znanych szefów kuchni i restauratorów.

"Nowy juror Robert Sowa to jeden z najbardziej cenionych w Polsce szefów kuchni i restauratorów. W 2016 roku był gospodarzem emitowanego w Polsacie programu kulinarnego »Mój przepis na...«" - informuje serwis Tvpolsat.info. Oprócz Roberta Sowy w jury programu zasiądą: Wojciech Modest Amaro, Ewa Wachowicz i Maciej Nowak. 
Ósmą edycję "Top Chef" poprowadzi Grzegorz Łapanowski, kucharz i dziennikarz kulinarny, założyciel Fundacji Szkoła na Widelcu, właściciel Food Lab Studio, organizator Warszawskiego Festiwalu Kulinarnego. Producentem programu jest firma Jake Vision. Nagrodą główną w programie jest prestiżowy tytuł "Top Chef" i 100 tys. zł.
Poprzednia edycja programu zakończyła się 9 listopada 2016 roku. Według Nielsen Audience Measurement program oglądało średnio 1,38 mln widzów.  

(Mackuch, 24.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 24, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Przejęcie Sky przez 21st Century Fox zablokowane

(fot. pixabay.com)

Brytyjski urząd antymonopolowy wydał negatywną opinię na temat planowanej transakcji przejęcia przez koncern medialny 21st Century Fox pełnej kontroli nad platformą telewizyjną Sky.

W wyniku przeprowadzonego postępowania urzędnicy Competition and Markets Authority orzekli, że transakcja ograniczy różnorodność brytyjskiego rynku medialnego, dlatego nie jest ona w interesie publicznym.

Komentatorzy cytowani przez brytyjskie media branżowe przewidują, że koncern należący do magnata medialnego Ruperta Murdocha będzie musiał zgodzić się na daleko idące ustępstwa, by przekonać urzędników do zmiany decyzji. Wskazują, że konieczne może okazać się wyłączenie z transakcji telewizji informacyjnej Sky News.

Wartość ogłoszonej w grudniu 2016 roku transakcji szacowana jest na 11,7 mld funtów. Koncern Murdocha chce przejąć 61 proc. udziałów Sky. Dzięki temu 21st Century Fox, który już wcześniej miał 39 proc. udziałów w europejskiej grupie telewizyjnej, przejąłby nad nią pełną kontrolę.

Koncern Murdochów kontroluje zarówno 21st Century Fox, jak i czołowego wydawcę prasowego na Wyspach - News UK.

(LL, 24.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY