Temat: pożegnanie

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 23, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarł Tomasz Malinowski, dziennikarz i pasjonat sportu

(fot. pixabay.com)

Odszedł Tomasz Malinowski, bydgoski dziennikarz sportowy. Miał 62 lata.

- Był dziennikarzem "starej daty" - w najlepszym tych słów znaczeniu. Językowy purysta, nie znosił bylejakości, zakochany przede wszystkim w piłce nożnej - napisali o Tomaszu Malinowskim jego przyjaciele z "Gazety Pomorskiej".

To właśnie z redakcją "GP" związany był od 1977 roku Malinowski. Pierwsze kroki stawiał w dziale ekonomicznym, ale najwięcej radości sprawiało mu relacjonowanie wydarzeń sportowych - od lokalnych boisk, po najważniejsze areny. Na swoim koncie ma Igrzyska Olimpijskie w Sydney czy Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Niemczech.

(CP, 23.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Temat: pożegnanie

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 24, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ks. Marek Gancarczyk traci stanowisko naczelnego "Gościa Niedzielnego"

Abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki, zdecydował o odwołaniu ze stanowiska redaktora naczelnego tygodnika "Gość Niedzielny" (Instytut Gość Media) ks. Marka Gancarczyka – poinformował serwis Niezależna.pl.

Nieoficjalnie informację o odwołaniu redaktora naczelnego "Gościa Niedzielnego" podał też Tomasz Terlikowski, członek zarządu ds. programowych Telewizji Republika, który napisał w serwisie Malydziennik.pl: "Jutro wszystko stanie się pewne, bowiem właśnie wtedy ma się odbyć spotkanie w kurii, gdzie zaprezentowany zostanie nowy naczelny".
Z rzecznikiem katowickiej kurii i ks. Markiem Gancarczykiem nie udało się nam skontaktować.
Ks. Marek Gancarczyk od 1996 roku był redaktorem naczelnym "Małego Gościa Niedzielnego", a w 2003 roku został naczelnym "Gościa Niedzielnego". Gancarczyk jest też dyrektorem wydawnictwa Kurii Metropolitalnej "Gość Niedzielny" i asystentem kościelnym miesięcznika dla dzieci i młodzieży "Mały Gość Niedzielny".
W listopadzie 2017 roku średnia sprzedaż ogółem "Gościa Niedzielnego" wyniosła 121 282 egz. (dane: ZKDP).

(JOK, 24.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.