Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 22, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Spada słuchalność większości regionalnych rozgłośni Polskiego Radia

(fot. WerbeFabrik / Pixabay.com)

Spada udział w czasie słuchania większości rozgłośni regionalnych Polskiego Radia -  wynika z analizy słuchalności stacji radiowych z fali lipiec-grudzień 2017 roku Radio Track, realizowanego przez Kantar Millward Brown.

Wśród rozgłośni regionalnych Polskiego Radia w Warszawie udział Polskiego Radia RDC wynosił 0,7 proc. (spadek z 1,5 proc.). Polskie Radio PIK (Toruń) miało 1,0 proc. udziału (spadek z 2,5 proc), Polskie Radio Szczecin - 15,09 proc. udziału (spadek z 16,1 proc.). W Radomiu RDC - 0,6 proc. udziału (spadek z 2,2 proc.), Polskie Radio Poznań  - 4,1 proc. (spadek z 5,5 proc.), Polskie Radio Olsztyn - 9,8 proc. (spadek z 11,8 proc.). Polskie Radio Lublin - 3,5 proc. (spadek z 4,3 proc.), Radio Kraków - 5,1 proc. (spadek z 6,3 proc.), Polskie Radio Kielce - 10,7 proc. (spadek z 12 proc), Polskie Radio Gdańsk - 8 proc. (spadek z 8,7 proc). W Bydgoszczy Polskie Radio PIK miało udział 6,3 proc. (spadek z 7,1 proc.). Wynik Polskiego Radio Białystok to 5,8 proc. (spadek z 10,4 proc.).
Wzrosty zanotowały tylko cztery rozgłośnie regionalne Polskiego Radia: Polskie Radio Wrocław - 5,3 proc. (wzrost z 4,7), Polskie Radio Rzeszów - 7,4 proc (wzrost z 5,8 proc.), Polskie Radio Łódź - 3,2 proc. (wzrost z 3,1 proc.), Polskie Radio Katowice  - 5,4 proc. (wzrost z 4 proc.).

(Mackuch, 22.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 23, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Robert Tekieli kandydatem na dyrektora radiowej Jedynki

Robert Tekieli, wicedyrektor Polskiego Radia 24 (screen z YouTube.com/Telewizja Republika)

Robert Tekieli, wicedyrektor Polskiego Radia 24, jest wymieniany jako kandydat na dyrektora Programu I Polskiego Radia - wynika z ustaleń "Presserwisu".

O tym, że Robert Tekieli jest typowany na szefa tej anteny, usłyszeliśmy zarówno w Polskim Radiu 24, jak i w Jedynce. Jednak nie udało nam się potwierdzić tych informacji oficjalnie. Sam Tekieli oraz zarząd spółki - prezes Jacek Sobala i członek zarządu Mariusz Staniszewski - nie odbierali od nas w poniedziałek telefonów.
Robert Tekieli wicedyrektorem Polskiego Radia 24 został 24 maja ub.r. Jest felietonistą "Gazety Polskiej". W przeszłości był m.in. redaktorem naczelnym "Brulionu", dyrektorem programowym Radia Józef i wicenaczelnym tygodnika "Ozon".
Tekieli zająłby miejsce Rafała Porzezińskiego, który odejdzie ze stanowiska dyrektora Jedynki, ale zachowa audycję w rozgłośni.

(KOZ, 23.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo