Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 22, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezes Motor-Presse Polska kupił to wydawnictwo

Maciej Mizuro kupił 100 proc. udziałów w wydawnictwie Motor-Presse Polska. Od początku 2017 roku jest prezesem Motor-Presse Polska.

Maciej Mizuro w latach 2009-2012 był w Motor-Presse Polska dyrektorem finansowym. Pracował też dla giełdowej spółki MW Trade SA (świadczy usługi finansowe) - był jej wiceprezesem. W przeszłości był m.in. prezesem Vogel Business Media.
Wydawnictwo Motor Presse Polska zakładał Krzysztof Komar w kwietniu 1995 roku dla Motor-Presse Stuttgart. Od tego czasu był jego prezesem. Krzysztof Komar pod koniec 2016 roku zdecydował o przejściu na emeryturę.
Wydawnictwo Motor Presse Stuttgart nadal będzie reprezentowane w Polsce przez polskie edycje „Auto Motor i Sport” i „Motocykl” - będą wydawane na licencji. Pozostałe tytuły mają ukazywać się na dotychczasowych zasadach.
Motor Presse Polska to wydawca m.in.: "Men's Health", "Women's Health", "Runner's", "Auto, Motor i Sport", serwisu Mojeauto.pl.

(22.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 22, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kardynał Nycz ostrzega, że dziennikarze sami pozbawiają się wiarygodności

(fot. pixabay.com)

Dziennikarz zgadzając się na rozpowszechnianie postprawdy, język hejtu i fake newsy, odziera się z wiarygodności - mówił do dziennikarzy metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz.

Hierarcha spotkał się  z dziennikarzami na opłatku w Domu Arcybiskupów Warszawskich. Podczas wystąpienia nawiązał do metafory błazna, użytej przez papieża Benedykta XVI podczas wykładu w Ratyzbonie. Jak zaznaczył, błazen ostrzegał mieszkańców miasta przed zbliżającym się pożarem. Jednak jego słowa uznano za żart, chociaż zagrożenie, przed którym ostrzegał, było prawdziwe.

"Czy dziennikarz może być odebrany przez tych, którzy go słuchają, jako taki błazen? Nawet mówi prawdę, ale traktują go jako tego, który jest niewiarygodny" - pytał metropolita warszawski.

Kardynał Nycz podkreślał, że praca dziennikarza jest misją i powołaniem.

(PAP, AMS, 22.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.