Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 22, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Sakiewicz zarzuca Onetowi fake newsa, bo portal pomylił jego gazety

Pomyłka Onetu w sprawie stanowiska Ryszarda Czarneckiego to dla Tomasza Sakiewicza fake news (fot. Facebook)

Tomasz Sakiewicz zarzuca Onetowi głupotę i tworzenie fake newsa, bo ten napisał, że europoseł Ryszard Czarnecki jest przewodniczącym rady nadzorczej wydawcy tygodnika "Gazety Polskiej". W rzeczywistości chodzi o dziennik "Gazeta Polska Codziennie". Redaktorem naczelnym obu tytułów jest Sakiewicz.

"Poziom głupoty autorów Onetu przekracza już barierę dźwięku. Dowiedziałem się, że Czarnecki jest szefem rady nadzorczej spółki wydającej Gazetę Polską. Tymczasem GP nigdy nie miała rady nadzorczej. Wystarczy kliknąć w internecie" - napisał na Twitterze Tomasz Sakiewicz. Na Facebooku zamieścił wpis za Niezalezna.pl: "Onet znowu zmyśla! Tym razem wyprodukował fake news o Ryszardzie Czarneckim". Jednak żaden z tych wpisów ani tekst Niezalezna.pl nie wyjaśniają czytelnikom, że Czarnecki jest szefem rady nadzorczej spółki Forum SA wydającej inny tytuł, którym kieruje Sakiewicz. Dlaczego to przemilcza? - Niech się martwi ten, kto kłamie. A poza tym wszystko przecież można samemu sprawdzić - odpowiada Sakiewicz. Zaznacza, że to nie on zarzuca Onetowie fake newsa, tylko Niezalezna.pl (on jedynie udostępnił na Facebooku jej tekst). Sakiewicz jest w zarządzie spółki wydającej Niezalezna.pl.

Kierowane przez niego media włączyły się w obronę Ryszarda Czarneckiego, któremu grozi utrata stanowiska wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. 

Mateusz Baczyński z Onetu skomentował wpisy Sakiewicza: "Uderz w stół, a nożyce się odezwą" i w kolejnym tekście przedstawił dokładniej powiązania europosła Czarneckiego ze spółkami medialnymi, którymi kieruje Sakiewicz.

(AMS, 22.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 22, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezes Motor-Presse Polska kupił to wydawnictwo

Maciej Mizuro kupił 100 proc. udziałów w wydawnictwie Motor-Presse Polska. Od początku 2017 roku jest prezesem Motor-Presse Polska.

Maciej Mizuro w latach 2009-2012 był w Motor-Presse Polska dyrektorem finansowym. Pracował też dla giełdowej spółki MW Trade SA (świadczy usługi finansowe) - był jej wiceprezesem. W przeszłości był m.in. prezesem Vogel Business Media.
Wydawnictwo Motor Presse Polska zakładał Krzysztof Komar w kwietniu 1995 roku dla Motor-Presse Stuttgart. Od tego czasu był jego prezesem. Krzysztof Komar pod koniec 2016 roku zdecydował o przejściu na emeryturę.
Wydawnictwo Motor Presse Stuttgart nadal będzie reprezentowane w Polsce przez polskie edycje „Auto Motor i Sport” i „Motocykl” - będą wydawane na licencji. Pozostałe tytuły mają ukazywać się na dotychczasowych zasadach.
Motor Presse Polska to wydawca m.in.: "Men's Health", "Women's Health", "Runner's", "Auto, Motor i Sport", serwisu Mojeauto.pl.

(22.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo