Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 19, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Paweł Sołtys odszedł z Trójki

Paweł Sołtys pracuje w Bonnier Business Polska (fot. Adam Guz/Press)

Paweł Sołtys poinformował, że odszedł z Programu III Polskiego. Tym samym potwierdziły się nieoficjalne informacje „Presserwisu” z początku stycznia o jego rozstaniu z Polskim Radiem.

W piątek 19 stycznia Paweł Sołtys napisał na Twitterze: „Wczoraj w symbolicznym geście złożenia obiegówki (po wizycie w 19 pokojach na 5 piętrach w 3 budynkach) zakończyła się moja 10-letnia przygoda z Polskim Radiem. Media publiczne zmierzają w zupełnie obcym mi kierunku i po prostu przestałem pasować do tej układanki. Do usłyszenia!”.

O tym, że Paweł Sołtys rozstaje się z Polskim Radiem pisaliśmy na początku stycznia. Paweł Sołtys prowadził w Trójce „Bardzo ważny projekt” i „Informator ekonomiczny”. Do rozgłośni wrócił w lipcu ub.r. po tym jak zawarł ugodę z Polskim Radiem, z którego został zwolniony dyscyplinarnie pod koniec 2016 roku. Władze radia postawiły mu wtedy takie zarzuty jak: „wywieranie presji psychicznej” na zarząd Polskiego Radia i destabilizacja pracy spółki poprzez „publiczne nekanie” m.in. żądaniami przystąpienia do mediacji” i stosowanie czarnego PR. Sołtys był wtedy szefem związku zawodowego i stawał w obronie zwalnianych dziennikarzy. W Trójce pracował od 2007 roku.

Sołtys od lutego ub.r. pracuje w Bonnier Business Polska (wydawca m.in. „Pulsu Biznesu” i Bankier.pl), gdzie przygotowuje materiały wideo i ma codzienny program „Puls Dnia”. (MAK)

 

(19.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 21, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Duda redaktorem naczelnym Katolickiego Radia Rodzina

Tomasz Duda w katolickim Radiu Rodzina (fot. pixabay)

Odwołany  w listopadzie ze stanowiska prezesa Radia Wrocław Tomasz Duda rozpoczął  pracę w należącym do Archidiecezji Wrocławskiej Radiu Rodzina.

Odwołanie Tomasza Dudy zbiegło się w czasie z reorganizacją mediów katolickich na Dolnym Śląsku. Działające od 25 lat Radio Rodzina stało się częścią Grupy Medialnej Johanneum, której prezesem został rzecznik metropolity wrocławskiego ks. Rafał Kowalski. To on zaprosił Dudę do współpracy. "Zwróciliśmy uwagę na jego doświadczenie i profesjonalizm" - tłumaczy ks. Kowalski. Dodaje, że abp. Józefowi Kupnemu zależy na tym, by Radio Rodzina się rozwijało, realizując misję ewangelizacyjną.  "Dotychczasowe osiągnięcia Tomasza Dudy są gwarancją tego, że to zadanie szybko zaczniemy realizować" -mówi prezes Johanneum.

Tomasz Duda z Radiem Wrocław był związany od 2006 r. Funkcję prezesa objął 4 lata później. Wcześniej był m.in. redaktorem naczelnym ”Słowa Polskiego” i zastępcą redaktora naczelnego ”Gazety Wrocławskiej”. Pracował także we wrocławskim ośrodku Telewizji Polskiej.

 

(AMS, 21.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo