Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 19, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Serial "Korona Królów" ogląda średnio 2,6 mln widzów

(screen z YouTube)

Serial "Korona Królów" ogląda średnio 2,6 mln widzów w grupie ogólnej. W czasie emisji TVP 1 jest w niej liderem oglądalności. Przegrywa jednak z konkurencją w grupie komercyjnej.

Serial zadebiutował w Jedynce 1 stycznia br. Emitowany jest od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30. Pierwsza seria liczy 84 odcinki. Akcja serialu rozpoczyna się od śmierci króla Władysława Łokietka, który przekazuje władzę synowi Kazimierzowi Wielkiemu.

Według Nielsen Audience Measurement podczas emisji serialu TVP 1 w grupie ogólnej jest liderem oglądalności z 18,34 proc. udziału w rynku. Na drugim miejscu jest TVN - 12,66 proc. (w tym pasmie TVN pokazuje serial "Szpital"). Dalej znajduje się Polsat - 12,43 proc. (w tym czasie Polsat prezentuje  serial "Wielka miłość"). Na czwartym miejscu jest TVP 2 - 6,42 proc. (w tym czasie Dwójka pokazuje min. program "Rajd Dakar 2018").

W grupie komercyjnej (widzowie 16-49 lat) TVP 1 jest na trzecim miejscu, z udziałem 10,53 proc. Liderem w grupie jest Polsat (15,25 proc.), na drugim miejscu znajduje się TVN (14,37 proc), a na czwartym TVP 2 (5,30 proc).
Najwięcej widzów przyciągnęła emisja pierwszych dwóch odcinków serialu 1 stycznia br. Średnio obejrzało je prawie 3,7 mln. widzów.

(Mackuch, 19.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 19, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nizinkiewicz: „Wiadomości” zmanipulowały moją wypowiedź

Jacek Nizinkiewicz wystąpił w "Wiadomościach" 18 stycznia br. (screen z Tvp.pl)

Jacek Nizinkiewicz, dziennikarz „Rzeczpospolitej” zapowiedział, że po tym jak „Wiadomości” TVP 1 zmanipulowały jego wypowiedź, nie będzie udzielał komentarzy dla tego programu.

 

W czwartkowym wydaniu „Wiadomości” wyemitowano materiał o próbie odwołania ze stanowiska wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego Ryszarda Czarneckiego, po tym jak w wywiadzie dla Niezalezna.pl porównał on Różę Thun do szmalcowników.

Jacek Nizinkiewicz kilka godzin wcześniej poinformował na Twitterze, że udzielił „Wiadomościom” wypowiedzi na ten temat.

 

Z wypowiedzi Nizinkiewicza w „Wiadomościach” zostało tylko tyle: „Dobrze, gdyby ta sprawa była na forum Polski, nie na forum europejskim załatwiona. Myślę, że Róża Thun z Ryszardem Czarneckim mogą to załatwić między sobą”.

Jacek Nizinkiewicz uznał to za manipulację i zapowiedział, że więcej „Wiadomościom” pod obecnym kierownictwem nie będzie udzielał komentarzy.

 

(19.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.