Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 19, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pisarz Jacek Piekara przegrał z Dorotą Wellman

Wpis Jacka Piekary na Twitterze

Dorota Wellman pozwała Jacka Piekarę za wpis, który w 2016 roku pisarz umieścił na Twitterze. W czwartek 18 stycznia pisarz poinformował w mediach społecznościowych, że Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał mu zapłatę "prawie pół miliona złotych".

3 października 2016 roku pisarz Jacek Piekara napisał na Twitterze, że dziennikarce TVN "nie grozi aborcja". W efekcie Dorota Wellman pozwała go.

18 stycznia br. pisarz poinformował, że Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok w tej sprawie. Piekara wyliczył na Twitterze, że Wellman żądała od niego niemal "pół miliona złotych" na co składa się: "360 tys. - koszt przeprosin, 68 tys. - koszt 2 przeprosin, 25 tys. - wpłata na fundację, 6 tys. - zwrot kosztów". Napisał także: "O procesie mnie nie zawiadomiono, nie wiedziałem o nim i nie brałem udziału... Nieźle, co?".

W rozmowie z Tvp.info pisarz stwierdził, że "pisma z sądu są wysyłane na adres, pod którym nigdy nie mieszkałem, nikt ich nigdy nie odbiera". W efekcie zapadł wyrok zaoczny, a Piekara dowiedział się o nim od komornika.

Sprawa podzieliła dziennikarzy, którzy komentowali ją w mediach społecznościowych. "Panie Ministrze @ZiobroPL. Sędzia się chyba przegrzał..." - napisał na Twitterze Sławomir Jastrzębowski, redaktor naczelny "Super Expressu".

Z kolei Agnieszka Gozdyra z Polsat News skomentowała: "Brawo, Dorota Wellman. Dziwne, że ludzie nadal nie mają świadomości, że za słowa można ponieść konsekwencje i nie ma to nic wspólnego z wolnością wypowiedzi". W odpowiedzi na jej wpis Krzysztof Stanowski z Weszło.com zapytał "A kwotę uważa pani za adekwatną?". Między Gozdyrą a Stanowskim doszło do wymiany zdań. Finalnie Agnieszka Gozdyra napisała: "Ale Pan serio nie rozumie, że to Dorota Wellman ocenia, jaka kwota jest adekwatna, by zadośćuczynić jej szkody, nie moje?".

Menedżer Doroty Wellman Sebastian Prokop powiedział, że dziennikarka nie wyda oświadczenia ani nie odniesie się do tej sprawy.

(JOK, 19.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 19, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krzysztof Ziemiec i Dominika Ćosić poprowadzą "Studio Zachód" - nowy program w TVP Info

Krzysztof Ziemiec to jeden z gospodarzy nowego programu (screen Twitter)

21 stycznia br. w TVP Info zostanie wyemitowany program "Studio Zachód". Gospodarzami będą Dominika Ćosić i Krzysztof Ziemiec.

Program będzie nadawany w każdą niedzielę o 18.30 w TVP Info. - Będzie miał format magazynu i będzie trwał około pięćdziesięciu minut. Dominika Ćosić, nasza korespondentka z Brukseli, będzie nagrywała stamtąd dwie-trzy rozmowy, a my będziemy komentować te kwestie w Warszawie. Liczę na szerokie grono komentatorów, bo chcemy robić poważny program o roli Polski w Unii Europejskiej i NATO – mówi Krzysztof Ziemiec, jeden z gospodarzy nowego programu.

Pierwszy odcinek wyemitowany zostanie 21 stycznia br. Magazyn będzie formatem cotygodniowym.

(JOK, 19.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.