Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 17, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP pokazała spot na 5-lecie śmierci Jadwigi Kaczyńskiej

(screen Twitter.com / TVP Info)

W środę 17 stycznia TVP Info pokazała spot poświęcony pamięci Jadwigi Kaczyńskiej, matki Lecha i Jarosława Kaczyńskich.

Film składa się z serii obrazów ukazujących różne etapy życia zmarłej pięć lat temu Jadwigi Kaczyńskiej. Spot został pokazany w TVP Info.  

(17.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 18, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pierwsze przetasowania w TVP po zmianie rządu: Olechowski szefem TAI, Pobudzin odchodzi

Klaudiusz Pobudzin był dyrektorem TAI od maja 2017 roku (screen z YouTube)

Klaudiusz Pobudzin, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, złożył wypowiedzenie, które zostało przyjęte. Jego następcą na tym stanowisku został Jarosław Olechowski. 

"Klaudiusz Pobudzin złożył z własnej inicjatywy wypowiedzenie umowy o pracę. Telewizja Polska nie zna jego planów zawodowych" - poinformowało biuro rzecznika TVP. Pełniącym obowiązki dyrektorem TAI został Jarosław Olechowski, szef "Wiadomości" TVP 1. Olechowski będzie łączył obie funkcje.

Jak napisał Wojciech Wybranowski w serwisie Dorzeczy.pl, Jacek Kurski planował zmiany w TAI jeszcze w grudniu. "Podobno w kuluarach telewizji publicznej trwały rozmowy z potencjalnymi następcami. Kilka osób odmówiło Kurskiemu"  - napisał Wybranowski.

Po zmianach w rządzie pracownicy TVP zaczęli rozmawiać o możliwej zmianie w zarządzie TVP, m.in. że wejdzie do niego Klaudiusz Pobudzin. Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański pytany o taką  możliwość odpowiada: - Pierwszy raz o tym słyszę. Do mnie takie propozycje od członków rady nie wpływały. Właśnie zwołuję wcześniej zaplanowane posiedzenie Rady Mediów Narodowych, które odbędzie się w przyszły czwartek (24 stycznia br. - przyp. red.). Nie jest ono związane ze zmianami kadrowymi w TVP. Na posiedzenie zaproszone jest kierownictwo telewizji, więc członkowie Rady Mediów, jeśli będą ciekawi zmian personalnych, to będą o nie pytać pana prezesa Kurskiego.

Klaudiusz Pobudzin od 2003 roku pracował w TV Trwam. Był tam reporterem i prowadził program "Polski punkt widzenia". W styczniu 2016 roku dołączył do zespołu "Wiadomości" TVP 1 jako reporter. W maju 2016 roku został szefem "Teleexpressu", a na początku 2017 roku zastąpił Piotra Lichotę na stanowisku szefa TAI.

Jarosław Olechowski pracował jako reporter w "Wiadomościach" TVP 1 od początku 2016 roku. Przeszedł wtedy z TVP Info, gdzie pracował od 2008 roku. Wcześniej był reporterem programu "Puls Raport" w TV Puls, a także dziennikarzem "Rzeczpospolitej" i tygodnika "Newsweek Polska". W sierpniu 2017 roku został szefem "Wiadomości" - zastąpił Marzenę Paczuską.  

Więcej w "Presserwisie".

(Mackuch, 18.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo