Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 17, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jarosław Olechowski p.o. dyrektorem TAI. Zastąpił Klaudiusza Pobudzina

Pierwszy "live" Jarosława Olechowskiego nadawany był ze Smoleńska (screen z Youtube)

Jarosław Olechowski pełni obowiązki dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Klaudiusz Pobudzin, dotychczasowy szef TAI złożył rezygnację z pełnionej funkcji.

"Z dniem 17 stycznia 2018 roku pełniącym obowiązki dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej został szef zespołu »Wiadomości« Jarosław Olechowski. Dotychczasowy dyrektor Agencji Klaudiusz Pobudzin złożył rezygnację z pełnionej funkcji" - poinformowało w środę 17 stycznia Centrum Informacji TVP.

Sprawa zmiany na stanowisku szefa TAI zaskoczyła Krzysztofa Czabańskiego, przewodniczącego Rady Mediów Narodowych. - O zmianie dowiaduję się od państwa. Nie będę tego komentował, bo ruchy kadrowe są w gestii zarządu Telewizji Polskiej - powiedział Czabański i zapowiedział, że na przyszły tydzień zwołuje posiedzenie RMN. - Nie jest ono związane ze zmianami kadrowymi w TVP, ale na posiedzenie zaproszone jest kierownictwo telewizji, więc członkowie Rady Mediów, jeśli będą ciekawi zmian personalnych, to będą o nie pytać pana prezesa [Kurskiego - przyp. red.] - powiedział "Presserwisowi" Krzysztof Czabański.

W sierpniu 2017 roku Jarosław Olechowski awansował na szefa "Wiadomości" TVP 1. Zastąpił na tym stanowisku Grzegorza Pawelczyka, wiceszefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, który kierował "Wiadomościami" od 5 sierpnia br. (podczas urlopu Marzeny Paczuskiej). Programy przygotowywane pod jego kierownictwem były emitowane od 14 sierpnia 2017.

"Wiadomości" miały bliżej współpracować z TVP Info, "Panoramą" i "Teleexpressem". - Wszyscy dmuchamy w jeden żagiel wielkiego żaglowca o nazwie Telewizyjna Agencja Informacyjna, nie może być tak, że jedna z redakcji jest samotną wyspą - tłumaczył wtedy zmiany Klaudiusz Pobudzin. A o samym Olechowskim mówił mówił: "Pracowaliśmy razem jako reporterzy, to bardzo doświadczony dziennikarz, który zna telewizję."

 

(CP, 17.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 17, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP pokazała spot na 5-lecie śmierci Jadwigi Kaczyńskiej

(screen Twitter.com / TVP Info)

W środę 17 stycznia TVP Info pokazała spot poświęcony pamięci Jadwigi Kaczyńskiej, matki Lecha i Jarosława Kaczyńskich.

Film składa się z serii obrazów ukazujących różne etapy życia zmarłej pięć lat temu Jadwigi Kaczyńskiej. Spot został pokazany w TVP Info.  

(17.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo