Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 16, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Łódź zarzuca Radiu Parada bezprawne kopiowanie treści

(fot. pixabay.com)

Radio Łódź (Polskie Radio) skierowało 12 stycznia br. do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargę wobec Radia Parada. Publiczna rozgłośnia zarzuca komercyjnemu nadawcy bezprawne kopiowanie treści internetowych. Ewa Kubasiewicz, prezes Radia Parada, 15 stycznia br. zawiesiła w obowiązkach wydawcę strony.

W piśmie Radia Łódź do KRRiT czytamy, że w okresie od października 2017 roku do 31 grudnia 2017 roku Radio Parada "dopuściło się kilkuset naruszeń majątkowych praw autorskich". Naruszenia miały polegać m.in. na kopiowaniu treści ze strony radiolodz.pl i umieszczaniu ich na stronie parada.fm. Dokument podpisał Dariusz Szewczyk, prezes zarządu Radia Łódź.

- Mamy dokumentację tych naruszeń, wykonaliśmy screeny. W niektórych tekstach konkurencji pojawiają się nawet odnośniki do Radia Łódź – mówi Marcin Wąsiewicz, dyrektor programu tej rozgłośni. - Dodatkowo poprosiliśmy Polskie Radio o rozwiązanie umowy z Radiem Parada na zakup i wykorzystywanie komercyjnego serwisu IAR, który jako rozgłośnia publicznego radia współtworzymy – dodaje.

W odpowiedzi na te zarzuty prezes Radia Parada - do czasu wyjaśnienia sprawy - zawiesiła w obowiązkach wydawcę strony internetowej Marka Stypaniaka. Jako powód zawieszenia podano możliwość dokonania "czynności godzących w dobre imię firmy oraz mogących narazić pracodawcę na odpowiedzialność odszkodowawczą i karną".

(JOK, 16.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 16, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Aplikacja Mikrofon Radia Złote Przeboje na iOS i Android

Z aplikacji korzystać można na urządzeniach z systemem iOS i Android (fot. pixabay.com)

Grupa Radiowa Agory udostępniła aplikację mobilną Mikrofon Radia Złote Przeboje.

W aplikacji znajduje się lista bieżących tematów, o których jest albo będzie mowa na antenie. Słuchacze po wybraniu konkretnego tematu mogą nagrać na smartfonie i przesłać do stacji swoją odpowiedź.

Aplikacja ma tę samą funkcjonalność co aplikacja Mikrofon Tok FM stworzona w ramach grantu z programu Google Digital News Initiative Fund. Rzeczniczka Agory Agata Staniszewska przypomina, że projekt od początku zakładał możliwość tworzenia i rozwijania aplikacji na potrzeby innych stacji Grupy Radiowej Agory.

Aplikacja Mikrofon Radia Złote Przeboje, przygotowana przez zespół Grupy Radiowej Agory, dostępna jest na urządzeniach z systemami iOS i Android.

(KOZ, 16.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo