Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 15, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarz Radia Lublin zareagował, gdy usłyszał, że mężczyzna chce się zabić

(fot. pixabay.com)

W sobotę około godz. 9.30 do Radia Lublin zadzwonił mężczyzna, który opowiadał o swoich problemach i dodał, że chce popełnić samobójstwo, po czym się rozłączył. Dziennikarz rozgłośni Jarosław Zoń, który odebrał telefon, powiadomił o tym policję.

„W głosie mężczyzna słychać było determinację - Jarosław Zoń relacjonował dla Radia Lublin. „Na szczęście funkcjonariuszom udało się go odnaleźć” – dodał dziennikarz.

Policja poinformowała o przebiegu akcji. „Policjanci dotarli do osób bliskich 25-latka, by uzyskać jak najwięcej informacji o mężczyźnie. Młody człowiek odnaleziony został w centrum miasta. Na miejsce przyjechała także karetka pogotowia, która zabrała go do szpitala – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik prasowa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, cytowana przez portal Onet.pl. Policja podkreśla, że dzięki szybkiej reakcji dziennikarza oraz policji udało się zapobiec tragedii.

(MAK, 15.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 16, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Łódź zarzuca Radiu Parada bezprawne kopiowanie treści

(fot. pixabay.com)

Radio Łódź (Polskie Radio) skierowało 12 stycznia br. do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargę wobec Radia Parada. Publiczna rozgłośnia zarzuca komercyjnemu nadawcy bezprawne kopiowanie treści internetowych. Ewa Kubasiewicz, prezes Radia Parada, 15 stycznia br. zawiesiła w obowiązkach wydawcę strony.

W piśmie Radia Łódź do KRRiT czytamy, że w okresie od października 2017 roku do 31 grudnia 2017 roku Radio Parada "dopuściło się kilkuset naruszeń majątkowych praw autorskich". Naruszenia miały polegać m.in. na kopiowaniu treści ze strony radiolodz.pl i umieszczaniu ich na stronie parada.fm. Dokument podpisał Dariusz Szewczyk, prezes zarządu Radia Łódź.

- Mamy dokumentację tych naruszeń, wykonaliśmy screeny. W niektórych tekstach konkurencji pojawiają się nawet odnośniki do Radia Łódź – mówi Marcin Wąsiewicz, dyrektor programu tej rozgłośni. - Dodatkowo poprosiliśmy Polskie Radio o rozwiązanie umowy z Radiem Parada na zakup i wykorzystywanie komercyjnego serwisu IAR, który jako rozgłośnia publicznego radia współtworzymy – dodaje.

W odpowiedzi na te zarzuty prezes Radia Parada - do czasu wyjaśnienia sprawy - zawiesiła w obowiązkach wydawcę strony internetowej Marka Stypaniaka. Jako powód zawieszenia podano możliwość dokonania "czynności godzących w dobre imię firmy oraz mogących narazić pracodawcę na odpowiedzialność odszkodowawczą i karną".

(JOK, 16.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo