Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 12, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Członkowie KRRiT nie są zadowoleni, że przewodniczący uchylił karę dla TVN

Członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zaznaczają, że uchylenie kary dla TVN SA to decyzja przewodniczącego Witolda Kołodziejskiego. Nie wszyscy członkowie Rady są z niej zadowoleni.

– Nie jestem z niej zadowolona – mówi krótko wiceprzewodnicząca KRRiT Teresa Bochwic. – Swoje stanowisko przedstawiłam w głosowaniu za uchwałą 9 grudnia – przyznaje. Przypomina, że za karą dla TVN SA głosowało wówczas wszystkich pięcioro członków Krajowej Rady.

– To jest decyzja przewodniczącego – podkreśla Elżbieta Więcławska-Sauk, członek KRRiT. – Uważam, że kara należała się TVN jak rzadko komu. Nie chodziło o to, że stanęli po tej czy po tamtej stronie konfliktu. Namawiali do buntu przeciwko rządowi. To nie jest rola telewizji. Telewizja powinna rzeczywistość relacjonować, a nie kreować – komentuje Więcławska-Sauk.

Przewodniczący tłumaczy, że decyzję uchylił "po zapoznaniu się ze stanowiskami strony społecznej oraz dodatkowych analizach i argumentach przedstawionych przez zainteresowaną stronę". TVN uznaje uchylenie za "oddalenie zarzutów wobec telewizji TVN24".

Kara nałożona na TVN była najwyższa w historii regulatora – 1,48 mln zł. Nadawca miał ją zapłacić za sposób, w jaki relacjonował protesty przed sejmem pod koniec 2016 roku. Decyzję o karze skrytykowały Helsińska Fundacja Praw Człowieka, organizacje dziennikarskie, a także Departament Stanu USA. Jako pierwsze apel w sprawie anulowania kary dla TVN wystosowało jury Grand Press.

(KOZ, 12.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 12, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizja 4fun Gold tworzy programy z Radiem Złote Przeboje

"Złota 20" w telewizji 4fun Gold to zestaw przebojów Radia Złote Przeboje (fot. materiały prasowe)

Telewizja muzyczna 4fun Gold (4fun Media SA) wprowadza do ramówki programy tworzone z Radiem Złote Przeboje (Grupa Radiowa Agory).

Od najbliższego weekendu w soboty o 15 nadawana będzie lista przebojów ”Złota 20”, ta sama co na antenie radia.

W przyszły weekend w 4fun Gold pojawi się program ”Muzyka daje radość” (w niedziele o 15). Prezentowane będą w nim przeboje z lat 80. i 90. XX wieku, wybrane przez redakcję radia. Oba programy poprowadzi prezenter Radia Złote Przeboje Tomasz Brhel.

Do ramówki 4fun.tv trafi też program "4fun NaEkranie" (w piątki o 17), który poprowadzi Dawid Muszyński, redaktor naczelny NaEkranie.pl.

(KOZ, 12.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo