Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 07, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Juliusz Braun złożył skargę do KRRiT na "Wiadomości" TVP 1

Juliusz Braun (fot. Sławek / Flickr.com / CC BY-SA 2.0)

Członek Rady Mediów Narodowych Juliusz Braun złożył skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na "Wiadomości" TVP 1. Chodzi o materiał z 4 stycznia 2018 r., w którym - zdaniem Brauna - zamieszczono nieprawdziwe informacje.

Juliusz Braun chce wyciągnięcia wobec nadawcy konsekwencji przewidzianych w art. 10 ust. 4 ustawy o radiofonii i telewizji. Wnioskuje też o usunięcie ze strony internetowej TVP informacji zatytułowanej "»Korona królów« o 18.30 w TVP1". Materiał pokazano w "Wiadomościach" - 4 stycznia 2018 o 19.30.

Rekomendowany do RMN przez Platformę Obywatelską Juliusz Braun wylicza kilka - jego zdaniem nieprawdziwych - informacji, za które TVP powinna odowiedzieć:

1. "Wiadomości" zarzuciły, że TVP wcześniej "gloryfikowano rosyjską armię". Dowodem miał być materiał "Wiadomości" z 9 maja 2013 r. Przypomnijmy, że Juliusz Braun był wtedy prezesem Telewizji Polskiej. Braun zwraca uwagę, że w rzeczywistości w tamtym wydaniu dziennika pokazano moskiewską defiladę jako dowód na odbudowę imperialnej polityki Rosji.
2. "Zamiast polskich seriali historycznych na antenie Telewizji Polskiej gościły zagraniczne produkcje, mimo iż niektóre z nich budziły ogromne kontrowersje".  "Wiadomości" jako przykład podały niemiecki serial "Nasze matki, nasi ojcowie" - dodając: "wtedy nie było słychać głosów powszechnego oburzenia".
3. "Na antenie TVP pokazywano zagraniczne produkcje zamiast polskich seriali historycznych". Juliusz Braun wskazuje, że nadawano także seriale: "Dzwony wojny", "Czas honoru", "Bodo" oraz "Szpiedzy w Warszawie".

Braun domaga się nałożenia przez KRRiT na nadawcę kary finansowej. Zwraca jednak uwagę, że chodzi o symbolikę kary. "Przelewanie pieniędzy z budżetu państwa przez TVP z powrotem do budżetu nie ma większego znaczenia. Nawet kara w wysokości symbolicznej złotówki byłaby sygnałem, że KRRiT nie akceptuje łamania przez publicznego nadawcę podstawowych ustawowych obowiązków. Tego bym chciał, ale czy tego można się spodziewać? Nie wiem" - napisał Juliusz Braun w oświadczeniu przesłanym do redakcji "Presserwisu". (PM)

(PM, 07.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 08, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Finał WOŚP będzie emitowany na trzech antenach Grupy TVN

Grupa TVN w 2018 roku po raz drugi jest głównym partnerem telewizyjnym Finału WOŚP (fot. materiały TVN)

TVN, TTV oraz TVN 24 będą przekazywać 14 stycznia br. relacje z 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku ok. 19.45 zaplanowano relacje ze „Światełka do Nieba”.

Grupa TVN po raz drugi jest głównym partnerem telewizyjnym Finału WOŚP. Oficjalny start akcji zaplanowano o godz. 8.30, w programie "Dzień Dobry TVN" emitowanym na głównej antenie. Centrum Finału WOŚP będzie mieścić się na placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, gdzie powstanie orkiestrowe miasteczko ze sceną oraz studiem telewizyjnym. TVN przez cały dzień emitować będzie relacje ze specjalnego studia o godz. 12.35, 13.50, 15.15 i 18.45. O 19.45 pokazane zostanie „Światełko do Nieba” (czyli pokaz fajerwerków), a kolejne materiały stacja pokaże o 22.50 i 23.44.

W TTV wejścia zaplanowano o godz. 10, 13, 16, 18, 20.30 i 20.57. TVN 24 o przebiegu zbiórki będzie informować przez cały dzień. W dziewięciu miastach Polski – Sosnowcu, Poznaniu, Zielonej Górze, Łodzi, Rzeszowie, Gdańsku, Krakowie, Świebodzicach i Olsztynie - specjalni wysłannicy oraz reporterzy TVN będą na bieżąco relacjonować przebieg akcji w lokalnych sztabach. Informacje będą przekazywać m.in. Maciej Wójcik, Mateusz Hładki, Katarzyna Jaroszyńska, Marcin Sawicki, Katarzyna Olubińska, Kinga Burzyńska, Bartosz Jędrzejak, Tomasz Kubat oraz Robert Stockinger.

W finałowym koncercie WOŚP zagrają m.in.: Proletaryat, Mesajah, Jelonek, Nocny Kochanek, Wilki, Coma, Kobranocka, Łąki Łan, Poparzeni Kawą Trzy. W tym roku pieniądze z akcji zostaną przekazane na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

(Mackuch, 08.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo