Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 06, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Redaktor naczelny serwisu Fotoblogia.pl zwolniony z WP

Krzysztof Basel, redaktor naczelny serwisu Fotoblogia.pl po blisko dziesięciu latach rozstał się z Grupą Wirtualna Polska. (fot. Jakub Kaźmierczyk)

Krzysztof Basel, redaktor naczelny serwisu Fotoblogia.pl, po blisko dziesięciu latach (szefem serwisu był od 2008 r.) rozstał się z Grupą Wirtualna Polska, do której od 2015 roku należy ten serwis.

- Było to dla mnie dużym zaskoczeniem. Rozstaliśmy się za porozumieniem stron. Ponieważ jednak nie była to umowa o pracę, druga strona nie musiała podawać przyczyn - powiedział "Presserwisowi" Krzysztof Basel.

Do momentu zamknięcia wydania "Presserwisu" nie otrzymaliśmy odpowiedzi z biura prasowego Wirtualnej Polski kto zastąpi Basela na stanowisku naczelnego serwisu Fotoblogia.pl.

(PM, 06.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 07, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Najpopularniejsze teksty 2017 roku w portalach i serwisach

(fot. Pixabay.com, CC0 Creative Commons)

Sprawdziliśmy, jakie teksty w portalach i serwisach internetowych cieszyły się największym zainteresowaniem czytelników w 2017 roku. Najpopularniejszy okazał się artykuł Wirtualnej Polski odtwarzający ostatnie dni życia Magdaleny Żuk. Materiał odnotował 1,2 mln unikalnych użytkowników.

Autorką najpopularniejszego tekstu Wp.pl pt. "Tak wyglądały ostatnie dni Magdaleny Żuk. Opowiadają ludzie, którzy byli z Polką w Egipcie" jest Magda Mieśnik. Materiał powstał na podstawie rozmów z turystami i znajomymi zmarłej Polki zebranymi przez dziennikarzy WP w Egipcie. Tekst z maja 2017 roku miał ponad 1,2 mln unikalnych użytkowników.

Z kolei na Gazeta.pl najwięcej, bo 755 tys. wejść miał artykuł opublikowany w lipcu 2017 roku (materiał serwisu eDziecko.pl) - "Pierwsze objawy ciąży: warto się nimi sugerować?". Tekst napisała Joanna Biszewska we współpracy z ginekologiem położnikiem.

W serwisie naTemat.pl najpopularniejszy okazał się artykuł z listopada 2017 roku - "»Wstyd na całą Polskę«. Mieszkańcy Szczytna nie pomogli i zniszczyli dom wyremontowany w programie Katarzyny Dowbor". Według danych wydawcy materiał autorstwa Mateusza Marchwickiego miał pół miliona odsłon (wydawca nie zdradza liczby unikalnych użytkowników).

W Onet.pl najpopularniejszy był tekst "Zanim Bóg Osądzi", Janusza Schwertnera. Wydawca nie podał jednak danych liczbowych. Z kolei na Interia.pl: w serwisie Pomponik - najpopularniejszy był tekst "Anna Lewandowska i Robert Lewandowski: szczęście w cieniu tragedii"- miał 683 268 unikalnych użytkowników oraz 752 958 odsłon, w serwisie Interia Tech - był to tekst "Eksperci ostrzegają: Nadciąga zima stulecia" - 659 889 unikalnych użytkowników oraz 769 530 odsłon, w serwisie Tipy – "Jak usunąć konto na Facebooku?" - 516 954 unikalnych użytkowników i 900 812 odsłon, w serwisie Fakty – "Sensacyjne wyniki badań grobu Jezusa w Jerozolimie" - miał 468 913 unikalnych użytkowników oraz 528 589 odsłon.

W serwisie Pikio.pl najpopularniejszym materiałem był tekst pt. "Wałęsa publikuje nieznane zdjęcie Kaczyńskiego z Kiszczakiem" - miał 485 328 unikalnych użytkowników i 565 739 odsłon.

(JOK, 07.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo