Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 05, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nawet SDP apeluje do KRRiT o anulowanie kary dla TVN

Witold Kołodziejski, przewodniczący KRRiT) screen YouTube.com)

O anulowanie kary 1,5 mln zł dla TVN zaapelowali przedstawiciele organizacji dziennikarskich, handlowych i społecznych na spotkaniu z przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, które odbyło się 5 stycznia br. Witold Kołodziejski, przewodniczący KRRiT nie podjął decyzji. 

Głównym tematem rozmów w siedzibie KRRiT była kara, którą rada nałożyła na TVN 11 grudnia 2017 roku za transmitowanie protestów koło Sejmu w grudniu 2016 roku. - To była ciekawa wymiana poglądów, ale żadne konkretne decyzje nie zapadły - zapewnia Teresa Brykczyńska, rzecznik prasowa KRRiT.
- TVN relacjonując protesty pod Sejmem w grudniu 2016 roku włączył się w bieżącą politykę. Jesteśmy jednak przeciwni karaniu nadawcy przy pomocy jakichkolwiek środków administracyjnych. Apelowaliśmy o anulowanie kary - stwierdził Krzysztof Skowroński, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. 
Piotr Kładoczny, sekretarz zarządy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka przypomina, że przewodniczący KRRiT może jeszcze anulować karę. - Takie rozwiązanie jest możliwe na podstawie art. 154 kodeksu postępowania administracyjnego. Można uchylić decyzję, jeśli przemawia za tym „interes społeczny” lub „słuszny interes strony”.

Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski odmawia komentarza w tej sprawie. - Jakiekolwiek, ewentualne decyzję mogą zapaść dopiero po 10 stycznia br. Wówczas mija termin, gdy TVN może złożyć do sądu odwołanie w sprawie kary - mówi Kołodziejski.

Na spotkaniu w siedzibie KRRiT obecni byli przedstawiciele Towarzystwa Dziennikarskiego, Stowarzyszenia Wolnego Słowa, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Izby Wydawców Prasy, Amerykańskiej Izby Handlowej i Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej.

(Mackuch, 05.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 06, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Opole rozmawia ze stacjami TV na temat organizacji 55 KFPP

Podczas 54. KFPP w Opolu jubileusz 50-lecia pracy artystycznej świętowała Maryla Rodowicz (screen Youtube)

Władze Opola prowadzą rozmowy ze stacjami telewizyjnymi na temat organizacji jubileuszowego, 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Impreza ma się odbyć w czerwcu 2018 roku. Na razie nie wiadomo, czy głównym organizatorem będzie Telewizja Polska. 

Po zamieszaniu z organizacją KFPP w 2017 roku oraz po przesunięciu imprezy z czerwca na wrzesień prezydent Opola, by uniknąć ewentualnych problemów, postanowił rozmawiać nie tylko z publicznym nadawcą - dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta w Opolu. - Po zakończeniu wrześniowej edycji festiwalu nie odbyły się żadne rozmowy na temat ewentualnego kontynuowania współpracy z TVP. Teraz brane są pod uwagę wszystkie największe stacje - dodaje anonimowo jeden z urzędników opolskiego magistratu.

Według naszych informacji na decyzję władz miasta o prowadzeniu rozmów z kilkoma ewentualnymi organizatorami wpłynął fakt, że współpraca z TVP przy organizacji imprezy nie układała się zbyt dobrze. Na początku września ubiegłego roku urzędnicy opolskiego ratusza byli między innymi wzywani do prokuratury w sprawie ujawnienia szczegółów umowy zawartej pomiędzy Opolem a Telewizją Polską. Wówczas doniesienie do prokuratury w tej sprawie złożył prezes TVP Jacek Kurski. Władze Opola nie podają żadnych informacji na temat nazw firm, z którymi toczą się rozmowy. Natomiast Centrum Informacji TVP poinformowało redakcję "Presserwisu", że: "TVP nie informuje o prowadzonych przez Spółkę negocjacjach".

(Mackuch, 06.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo