Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 06, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP ABC liderem kanałów dla dzieci w 2017 roku

(screen z YouTube.com)

Wśród kanałów dla dzieci w 2017 roku na pozycji lidera umocnił się naziemny TVP ABC.

TVP ABC (Telewizja Polska) osiągnął 1,18 proc. udziału w rynku wobec 0,92 proc. w 2016 roku. Wicelider - Nickelodeon (Viacom International Media Networks) - zmniejszył rok do roku udział z 0,76 proc. do 0,71 proc. Na trzecią pozycję, wyprzedzając Disney Junior, awansował Nick Jr (Viacom International Media Networks), który zwiększył udział z 0,41 proc. do 0,49 proc. Disney Junior (The Walt Disney Company) zanotował spadek z 0,48 proc. do 0,4 proc.

Rok do roku wyniki poprawiły: MiniMini+ (NC+) - z 0,38 proc. do 0,39 proc., Nickelodeon HD (Viacom International Media Networks) - z 0,19 proc. do 0,24 proc. i TeleToon+ (NC+) - z 0,08 proc. do 0,09 proc.

Spadki odnotowały: Cartoon Network (Turner Broadcasting System) - z 0,45 proc. do 0,38 proc., Disney Channel (The Walt Disney Company) - z 0,27 proc. do 0,19 proc., Disney XD (The Walt Disney Company) - z 0,22 proc. do 0,15 proc., Boomerang (Turner Broadcasting System) - z 0,19 proc. do 0,15 proc., Cbeebies (BBC Worldwide) - z 0,16 proc. do 0,13 proc., Polsat JimJam (Polsat JimJam Limited) - z 0,2 proc. do 0,13 proc. Dane: Nielsen Audience Measurement.

(KOZ, 06.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 06, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nowoczesna skarży się do KRRiT na TVP

Katarzyna Lubnauer (screen z YouTube.com)

Nowoczesna złożyła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargę na działania Telewizji Polskiej - informuje serwis Rp.pl. Według "Rzeczpospolitej" przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer w imieniu swojego klubu wniosła o wszczęcie postępowania kontrolnego i nałożenie na TVP kary pieniężnej.

Naruszenia, jakich według Nowoczesnej miała dopuścić się TVP, to: stronniczy przekaz nadawanych materiałów, akceptacja mowy nienawiści, propagandowy wydźwięk pasków informacyjnych TVP, a także manipulowanie faktami i świadome rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji oraz brak pluralizmu w emitowanych programach.

Politycy Nowoczesnej w skardze do KRRiT zwracają uwagę szczególnie na działania kanału informacyjnego TVP Info, który według nich: "toleruje i promuje najniższe standardy dziennikarstwa i pogłębia patologię debaty publicznej w Polsce".

Według przedstawicieli Nowoczesnej nowym standardem w programach TVP powinny się stać pluralizm, prawdziwa wymiana poglądów, wysoka jakość dziennikarstwa, kultura osobista prowadzących i odpowiedzialność za słowo, zaś zniknąć powinny wulgarny język, mowa nienawiści, manipulacja i kłamstwa, których według Nowoczesnej dopuszczają się dziennikarze TVP.

Tekst z Rp.pl pod tym linkiem.

(PM, 06.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo