Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 05, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Eska SA było gotowe zapłacić za częstotliwość w Gdańsku milion złotych

Radio Eska SA, które przegrało z Grupą Radiową Agory przetarg na częstotliwość radiową w Gdańsku, chciało za nią dać 1,01 mln zł, a należąca do Grupy RMF spółka Multimedia - 185,5 tys. zł - wynika z dokumentu opublikowanego przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

KRRiT zdecydowała się przyznać częstotliwość 87,8 MHz w Gdańsku w drodze przetargu, najwięcej - 4,51 mln zł – zaproponowała Grupa Radiowa Agory, która dostała koncesję na uruchomienie w tym mieście Radia Pogoda.

Teraz, publikując koncesję Radia Pogoda w Gdańsku, Krajowa Rada podała, ile zaoferowali pozostali uczestnicy przetargu (wcześniej nie chciała tego ujawnić). Radio Eska (Gold FM) zadeklarowało 1,01 mln zł, a Multimedia (RMF Nostalgia) - 185,5 tys. zł. Spółka Eurozet Radio (Radio Zet Gold) nie zgodziła się na upublicznienie swojej kwoty, zasłaniając się tajemnicą przedsiębiorstwa.

Minimalna opłata w przetargu, za jaką mogła być udzielona koncesja, wyniosła 160,1 tys. zł.

Sieć Radio Pogoda, po uzyskaniu wymaganych pozwoleń, ma uruchomić stację w Gdańsku w ciągu trzech miesięcy. W jej zasięgu znajdzie się 466,8 tys. osób. Obecnie sieć Radio Pogoda tworzy siedem stacji.

(KOZ, 05.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 09, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dyrektor Programu I Polskiego Radia odchodzi

Rafał Porzeziński (Fot. Simona Supino/"Press")

Rafał Porzeziński odchodzi ze stanowiska dyrektora Programu I Polskiego Radia, które zajmował przez dwa lata - ustalił "Presserwis".

W Jedynce spekulowano o odejściu Rafała Porzezińskiego, odkąd prezesem spółki został w marcu ub.r. Jacek Sobala. 

Rafał Porzeziński nie odpowiedział na nasze pytania. Również rzeczniczka Polskiego Radia Małgorzata Kaczmarczyk nie udzieliła nam odpowiedzi na pytanie, czy Rafał Porzeziński został odwołany. Z dwóch niezależnych źródeł wiemy jednak, że Porzeziński żegna się ze stanowiskiem dyrektora.

Porzeziński został dyrektorem radiowej Jedynki w połowie stycznia 2016 roku. Zapowiadał poprawę wyników anteny, tymczasem spadki słuchalności się pogłębiały - w fali wrzesień-listopad ub.r. udział Programu I w czasie słuchania spadł do 7,1 proc., czyli najniższego poziomu w historii badań Radio Track (w tej samej fali w 2015 roku było to 9,2 proc.).

Według nieoficjalnych informacji po odejściu Porzezińskiego tymczasowo obowiązki dyrektora ma pełnić Marek Mądrzejewski, jego dotychczasowy zastępca. - Nic o tym nie wiem - ucina Marek Mądrzejewski. 

Jest prawdopodobne, że pomimo odejścia ze stanowiska szefa Rafał Porzeziński zachowa prowadzenie audycji "Ocaleni" w Programie I.

(KOZ, 09.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo