Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 04, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zdrożało siedem dzienników Polska Press Grupy

(fot. pixabay.com)

Z początkiem 2018 roku zdrożało siedem dzienników regionalnych wydawanych przez Polska Press Grupę: "Polska Metropolia Warszawska", "Gazeta Współczesna", "Kurier Poranny", "Dziennik Zachodni", "Dziennik Bałtycki", "Gazeta Lubuska" i "Dziennik Łódzki".

W przypadku "Polski Metropolii Warszawskiej" wydanie poniedziałkowe zdrożało o 50 groszy (do 3,50 zł), a piątkowy magazyn o 30 groszy (do 3,80 zł). Wydania "Gazety Współczesnej", "Kuriera Porannego" i "Dziennika Zachodniego" kosztują o 20 groszy więcej niż dotychczas. Z kolei podwyżka dla "Dziennika Bałtyckiego", "Gazety Lubuskiej" i "Dziennika Łódzkiego" wyniosła 10 groszy.

(KOZ, 04.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 04, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Surmacz, Przybek i Młodkowski kandydatami na prezesa PAP

(fot. Marek Mazurkiewicz / CC BY-SA 3.0)

Tomasz Przybek, Wojciech Surmacz i Roman Młodkowski są kandydatami na prezesa Polskiej Agencji Prasowej - ustalił Press.pl.

Wojciech Surmacz i Tomasz Przybek zostali zgłoszeni przez członków Rady, jednocześnie posłów PiS: Krzysztofa Czabańskiego, Elżbietę Kruk i Joannę Lichocką. Natomiast Roman Młodkowski jest kandydatem Juliusza Brauna, który do rady był rekomendowany przez PO.

Rada Mediów Narodowych chce wybrać nowego prezesa PAP podczas czwartkowego posiedzenia.

Wojciech Surmacz jest obecnie wicedyrektorem Programu III Polskiego Radia, wcześniej kierował redakcją gospodarczą Polskiego Radia. W latach 2014 -2016 był redaktorem naczelnym "Gazety Bankowej" i serwisu wGospodarce.pl (oba media należą do Fratrii). Przez trzy lata pracował jako dziennikarz w miesięczniku "Forbes" (Ringier Axel Springer Polska). Jest autorem głośnego tekstu "Kadisz za milion dolarów" opublikowanego w tym magazynie w 2013 roku. W latach 2007–2011 Surmacz był dziennikarzem tygodnika "Newsweek Polska" (Ringier Axel Springer Polska), a od 1998 do 2007 roku pracował w dzienniku "Puls Biznesu" (Bonnier Business Polska).

Tomasz Przybek jest prezesem Przedsiębiorstwa Wydawniczego "Rzeczpospolita". Wcześniej był prezesem Fratrii.

Roman Młodkowski od maja 2017 roku jest dyrektorem programowym polskiej edycji magazynu "Forbes". Wcześniej był dyrektorem zarządzającym segmentu biznes i finanse w Grupie Onet-RASP. Jest twórcą stacji TVN CNBC, w której w latach 2007-2013 zajmował stanowisko redaktora naczelnego i dyrektora. Wcześniej był szefem redakcji biznesowej TVN 24. W TVN 24 prowadził programy "Bilans", "Fakty, ludzie, pieniądze" i "Firma". Z Grupą TVN związany był od 1997 roku. Po rozstaniu z nią krótko był doradcą zarządu Gremi Business Communication.

(KOZ, 04.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo