Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 03, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Minister o "Koronie królów": "zgniłem jak to zobaczyłem"

"Korona królów" (screen z YouTube.com)

Paweł Lewandowski, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, usunął tweeta o serialu Telewizji Polskiej "Korona królów". Lewandowski pisząc o trzecim odcinku nowej produkcji TVP stwierdził: "zgniłem jak to zobaczyłem". Po usunięciu wpisu stwierdził, że była to "akcja promocyjna".  

Jak już informowaliśmy eksperci skrytykowali serial za złą grę aktorską i sztywne dialogi oraz błędy w montażu. Produkcja nie spodobała się także wiceministrowi Pawłowi Lewandowskiemu. Jego krytyczny wpis na ten temat był widoczny na Twiterze tylko przez kilkanaście godzin. Potem Lewandowski napisał: "Dziękuje wszystkim, którzy spontanicznie wzięli udział w akcji promocyjnej nowego serialu Korona Królów! Jak mawia @KurskiPL nic tak nie napędza widowni jak hejt;) Świetny wynik!" - napisał wiceminister, a potem dodał: "To bardzo skrupulatnie zaplanowana strategia promocyjna :)".

Gdy internauci zarzucili Lewandowskiemu, że zmienia poglądy ten odpowiedział: "Ja też miałem nieco inne oczekiwania. Ale liczy się to, że widzowie docenili produkcję, w końcu telewizja jest dla nich, a nie tylko dla profesorów, mediewistów i wiceministrów ;)". 

"Korona królów" to pierwszy serial TVP poświęcony średniowiecznej historii Polski, opowiada o panowaniu króla Kazimierza Wielkiego. Akcja telenoweli rozpoczyna się w 1333 roku, w momencie śmierci króla Władysława Łokietka. Serial reżyseruje Wojciech Pacyna. Opiekę literacką nad scenariuszem sprawuje Ilona Łepkowska. TVP 1 pierwsze dwa odcinki "Korony królów" pokazała w Nowy Rok o 18.30. Pierwszy zgromadził średnio 3,63 mln widzów, a drugi więcej - 3,78 mln widzów (dane Nielsen Audience Measurement).

(Mackuch, 03.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 04, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Samuel Pereira po dwóch miesiącach przerwy wrócił na Twitter

Samuel Pereira powrócił na Twitter po prawie dwumiesięcznej przerwie (screen Twitter.com)

Samuel Pereira po prawie dwóch miesiącach wrócił na Twitter. Redaktor naczelny Tvp.info  zniknął z serwisu 4 listopada 2017 roku z powodu - jak napisał - "zalewu hejtu". 

Samuel Pereira otworzył konto na Twitterze w 2009 roku. Potem zawieszał je dwa razy: w listopadzie 2015 roku i w listopadzie 2017 roku. Zapytany przez nas o powód kolejnego powrotu do serwisu społecznościowego Pereira odpisał, że jako naczelny portalu "potrzebuje Twittera" i dodał: "Znajomi i pracownicy mnie prosili, żebym wrócił - to wróciłem".  W październiku 2017 roku Pereira wykorzystywał swój twitterowy profil między innymi do zamieszczenia przeprosin za materiał dziennikarza Tvp.info Ziemowita Piasta Kossakowskiego szkalujący protestujących lekarzy rezydentów. Natomiast 2 stycznia br. bronił serialu "Korona królów", najnowszej produkcji Telewizji Polskiej. Konto Pereiry obserwuje 70,5 tys. użytkowników (dane z 3 stycznia 2018).

(Mackuch, 04.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo