Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 03, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wojciech Grzędziński musiał zmienić opis aukcji zdjęcia Jarosława Kaczyńskiego

Wojciech Grzędziński o sprawie poinformował na Twitterze

Fotoreporter Wojciech Grzędziński wystawił w serwisie Allegro, na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, licytację odbitki zdjęcia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego ze zdziwioną miną. Serwis usunął licytację, ale po zmianach wprowadzonych przez Grzędzińskiego aukcja powróciła.

Wojciech Grzędziński zamieścił na Allegro ofertę pt. "Pomóż Prezesowi wspomóc WOŚP". Przedmiotem aukcji była odbitka zrobionego podczas konferencji prasowej zdjęcia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, na którym ma on zdziwioną minę. Pieniądze uzyskane z licytacji zdjęcia miały trafić na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. "Pan prezes ma również inne ukryte talenty. Umieszczając go w lodówce działa niczym dieta cud!!!" - można było przeczytać w opisie.

We wtorek Wojciech Grzędziński poinformował na Twitterze, że Allegro usunęło ofertę "ze względu na naruszenie zasad regulaminu".

- Usunięcie oferty nie było związane z przedmiotem aukcji. Po zgłoszeniu obsługa serwisu sprawdziła tę ofertę i jej zastrzeżenia wzbudziła część opisu, który mógł być niejasny dla kupujących. Sprzedający został poinformowany, że może wystawić przedmiot ponownie z adekwatnym opisem - przekazał "Presserwisowi" Michał Bonarowski, public relations officer w Allegro.

Później licytacja wróciła do serwisu Allegro, ale w opisie zniknęło zdanie o lodówce. Pojawił się za to dopisek, że zdjęcie jest autorstwa Wojciecha Grzędzińskiego, przedstawia osobę publiczną i zostało wykonane w trakcie konferencji prasowej.
Wojciech Grzędziński jest laureatem m.in. World Press Photo, Visa D'or News 2009 Award, Grand Press Photo. W latach 2011-2015 był osobistym fotografem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Wcześniej pracował m.in. w "Rzeczpospolitej" i "Dzienniku".

(KOZ, 03.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 03, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Właściciele Pikio.pl uruchomili serwis dla milenialsów

Lelum Polelum ma trafić w gusta milenialsów

Serwis Lelum.pl to nowy projekt Grupy HGA, do której należą Pikio.pl oraz 35mm.pl. Zawiera treści skierowane do milenialsów: virale, quizy, rankingi i memy.

Treści z Lelum.pl (od Lelum Polelum) będą promowane na Facebooku, Instagramie i Snapchacie. W ramach serwisu ma powstać także internetowy reality show.
Redaktorem naczelnym Lelum Polelum został Kamil Ciszek-Skwierczyński, który dotychczas planował media online w domach mediowych MediaCom, Value Media i Carat.

(JOK, 03.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo