Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 02, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Newton Media: "Gazeta Wyborcza" najczęściej cytowana w listopadzie 2017 roku

W przypadku "Gazety Wyborczej" dziennikarze często cytowali słowa prof. Jana Zimmermanna (fot. materiał prasowy)

W listopadzie 2017 roku. liderem zestawienia cytowań przygotowanego przez firmę Newton Media była "Gazeta Wyborcza" - w prasie powoływano się na nią 163 razy.

W przypadku "Gazety Wyborczej" dziennikarze cytowali słowa prof. Jana Zimmermanna dotyczące zawetowania ustawy o KRS i Sądzie Najwyższym przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Profesor podczas lipcowego wywiadu powiedział "Gazecie Wyborczej": "byłem na granicy zwątpienia w niego. Był we mnie jednak cień nadziei, że jakiś pierwiastek szacunku dla prawa i racjonalności jeszcze w nim jest i przyjdzie moment, że może się o tym dowiemy. Dlatego decyzja o wetach nie była dla mnie całkowitym zaskoczeniem".

Drugie miejsce zajęła "Rzeczpospolita" (131), a na trzecim uplasował się "Dziennik Gazeta Prawna" (95). Na kolejnych pozycjach znalazły się: "Fakt" (82), "Przegląd Sportowy" (71), "Super Express" (68), "Nasz Dziennik" (30), "Puls Biznesu" (19), "Parkiet" (4), "Gazeta Polska Codziennie" (3).

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszej pozycji znalazł się "Tygodnik do Rzeczy" (63). Dziennikarze najczęściej odwoływali się do artykułu "Wielka akcja CBA. 74 zatrzymanych i 1,7 mld zł wyłudzonych kredytów". Cytowali słowa jednego ze śledczych "badana jest też sprawa przyznania przez Komisję Nadzoru Finansowego wsparcia finansowego SK Bankowi w sytuacji, gdy było już wiadome, że sytuacja finansowa banku doprowadzi go do upadłości". Drugie miejsce w rankingu zajęła "Polityka" (54), a trzecie – "Wprost" (42).

(JOK, 02.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 02, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Szurawski za Wojciecha Kuśpika prezesem Publikatora

(fot. Ptwp.pl)

Tomasz Szurawski zastąpił Wojciecha Kuśpika na stanowisku prezesa spółki Publikator, należącej do Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości.

Grupa PTWP poinformowała we wtorek, że Wojciech Kuśpik złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa Publikatora. Kuśpik pozostaje prezesem PTWP.

Tomasz Szurawski z Grupą PTWP związany jest od grudnia 2014 roku, kiedy objął stanowisko dyrektora ds. nowych projektów, a także dyrektora sprzedaży w Publikatorze.

Wcześniej Szurawski był dyrektorem ds. projektów B2B w biurze reklamy Infor Biznes (wydawca ”Dziennika Gazety Prawnej”) i zastępcą dyrektora marketingu ds. korporacyjnych w Gremi Business Communication (wydawca m.in. ”Rzeczpospolitej”). Poprzednio przez 12 lat pracował w wydawnictwie Axel Springer Polska.

Publikator jest wydawcą czasopism branżowych o tematyce budowlano-wnętrzarskiej.

(KOZ, 02.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo