Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 02, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Były dyrektor TVP Olsztyn wygrał w sądzie z TVP

Sąd rejonowy w Olsztynie uchylił decyzję o dyscyplinarnym zwolnieniu Jarosława Kowalskiego, byłego dyrektora TVP Olsztyn. Wyrok nie jest prawomocny.

O wyroku sądu poinformował serwis Wirtualnemedia.pl, który napisał, że Jarosław Kowalski w pozwie zarzucił zwolnienie niezgodne z prawem, zażądał odszkodowania i wypłaty zaległego wynagrodzenia.

”Boli zmaganie w Sądzie z firmą, w której zostawiło się kawałek serca. Bo cytując klasyka nieważne jak się zaczyna a jak kończy. A zakończyć współpracę można też elegancko. Ale to już czysto teoretyczne rozważanie. Oczywiście spodziewam się II instancji” – napisał na Facebooku Jarosław Kowalski.

Jarosław Kowalski dyrektorem TVP Olsztyn był od 1 stycznia 2005 roku do 31 marca 2016 roku (później przez kilka miesięcy pracował w ośrodku na innym stanowisku). W lutym 2009 odwołano go ze stanowiska, ale w listopadzie tego samego roku rada nadzorcza TVP powołała go ponownie. Pracę zawodową zaczynał w 1994 roku w Radiu Olsztyn. Dwa lata później przeszedł do Telewizji Polskiej: został korespondentem ośrodka gdańskiego oraz ogólnopolskich programów informacyjnych: „Wiadomości” TVP 1, „Panoramy” TVP 2 i „Kuriera” TVP 3. Brał udział w tworzeniu redakcji TVP w Olsztynie.

(KOZ, 02.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 02, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Program "Sonda 2" kolejny raz zmienia miejsce w ramówce

"Sondę 2" prowadzi Tomasz Rożek (fot. materiały prasowe)

Program popularno-naukowy "Sonda 2" będzie emitowany w TVP 1 od niedzieli 7 stycznia br. o godz. 10.10. To kolejna zmiana godziny w ramówce.  

3 września 2017 roku program "Sonda 2" został przeniesiony z TVP 2 do Jedynki. Emitowany był w niedziele o 16.25. Od 2018 roku zmienia się godzina emisji "Sondy 2" na 10.10. Jedynka nadal emituje odcinki czwartej serii. Emisja zakończy się prawdopodobnie 28 stycznia 2018 roku. 

Jednocześnie powstają już odcinki piątej serii. Będzie ich co najmniej dziesięć. Według naszych informacji dyrekcja TVP 1 nie zamierza emitować powtórek programu. Niewykluczone więc, że w 2018 roku nie będzie przerwy wakacyjnej, a program będzie prezentowany przez cały rok. 

"Sonda 2" nawiązuje do emitowanej przed laty "Sondy" Andrzeja Kurka i Zdzisława Kamińskiego. Emisja pierwszego sezonu "Sondy 2" w TVP 2 ruszyła 14 marca 2016 roku.

(Mackuch, 02.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo