Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 02, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sellin: w 2018 roku będzie ustawa o zachętach do produkcji audiowizualnych

W 2018 roku na pewno przeprowadzimy ustawę o zachętach do produkcji audiowizualnych - zapowiedział wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Jarosław Sellin, zapytany w radiowej Jedynce o plany Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rozpoczynający się rok, odpowiedział: "Będziemy starali się cały czas utrzymać wysokie finansowanie kultury" - zapewnił. Przypominał, że obecne nakłady na tę dziedzinę przekraczają 1 proc. PKB. "Warto to utrzymać" – podkreślił.

Dodał, że w 2018 roku ”na pewno” zostanie też "przeprowadzona ustawa o zachętach do produkcji audiowizualnych". Jak mówił, jej celem jest m.in. zachęcenie zagranicznych producentów do realizacji filmów w Polsce. Podkreślił, że wiąże się to nie tylko z promocją kraju, lecz także z korzyściami finansowymi, czyli podatkami odprowadzanych przez producentów czy zatrudnianiem przez nich podwykonawców. "Dziś produkcja filmu to jest taka mała fabryka. Ważne gdzie ona się ulokuje, gdzie zacznie produkować swój towar" – tłumaczył.

(PAP, KOZ, 02.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 02, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Były dyrektor TVP Olsztyn wygrał w sądzie z TVP

Sąd rejonowy w Olsztynie uchylił decyzję o dyscyplinarnym zwolnieniu Jarosława Kowalskiego, byłego dyrektora TVP Olsztyn. Wyrok nie jest prawomocny.

O wyroku sądu poinformował serwis Wirtualnemedia.pl, który napisał, że Jarosław Kowalski w pozwie zarzucił zwolnienie niezgodne z prawem, zażądał odszkodowania i wypłaty zaległego wynagrodzenia.

”Boli zmaganie w Sądzie z firmą, w której zostawiło się kawałek serca. Bo cytując klasyka nieważne jak się zaczyna a jak kończy. A zakończyć współpracę można też elegancko. Ale to już czysto teoretyczne rozważanie. Oczywiście spodziewam się II instancji” – napisał na Facebooku Jarosław Kowalski.

Jarosław Kowalski dyrektorem TVP Olsztyn był od 1 stycznia 2005 roku do 31 marca 2016 roku (później przez kilka miesięcy pracował w ośrodku na innym stanowisku). W lutym 2009 odwołano go ze stanowiska, ale w listopadzie tego samego roku rada nadzorcza TVP powołała go ponownie. Pracę zawodową zaczynał w 1994 roku w Radiu Olsztyn. Dwa lata później przeszedł do Telewizji Polskiej: został korespondentem ośrodka gdańskiego oraz ogólnopolskich programów informacyjnych: „Wiadomości” TVP 1, „Panoramy” TVP 2 i „Kuriera” TVP 3. Brał udział w tworzeniu redakcji TVP w Olsztynie.

(KOZ, 02.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo