Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 01, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telenowela "Korona królów" od 1 stycznia 2018 w TVP 1

"Korona królów" (screen z Youtube.com)

TVP 1 od 1 stycznia 2018 roku zacznie emisję historycznej telenoweli "Korona królów". Serial będzie można oglądać od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30.

"Korona królów" to pierwszy serial TVP poświęcony średniowiecznej historii Polski. Akcja telenoweli rozpoczyna się w 1333 roku, w momencie śmierci króla Władysława Łokietka. Zdjęcia do serialu trwają od lipca tego roku.

Opiekę literacką nad scenariuszem, już w trakcie produkcji, objęła scenarzystka Ilona Łepkowska, która kilka miesięcy temu napisała na Facebooku: "Poproszono mnie o opinię i ewentualną pomoc, w wyniku czego podjęłam się funkcji konsultanta scenariuszowego i stworzyłam nowy zespół scenariuszowy. Serial zmienił tytuł i trochę charakter oraz styl" - pisała Łepkowska.

Reżyserem serialu jest Wojciech Pacyna, który współreżyserował "Klan", "Więzy krwi" i serial "Linia życia". Był także głównym reżyserem serialu "Samo życie" oraz dwóch sezonów serialu "Zostać Miss". W "Koronie królów" wystąpią min. Mateusz Król, Halina Łabonarska, Wiesław Wójcik i Andrzej Popiel.

AKTUALIZACJA: Według Jacka Kurskiego, prezesa TVP, pierwszy odcinek "Korony królów" oglądało średnio 4,092 mln widzów (pomiar alternatywny).

(Mackuch, 01.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 02, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wolski, Matyszkowicz i Skłodowski dyrektorami anten TVP do końca lutego

Mateusz Matyszkowicz, Marcin Wolski i Tomasz Skłodowski, czyli dyrektorzy TVP 1, TVP 2 i TVP 3 zachowają swoje stanowiska do końca lutego 2018 roku. Od marca te trzy anteny wraz z TVP HD, TVP Rozrywka i TVP Seriale zostaną włączone w struktury biura programowego TVP.

Jak informowaliśmy w "Presserwisie", biuro programowe powstaje w ramach reformy strukturalnej TVP, która wprowadzana będzie etapami od 2018 roku. Biuro ma podejmować decyzje dotyczące ramówki, zamawiania audycji, emisji i utrzymywania kontaktu z widzami. Będzie też zarządzało wspólnym budżetem programowym. "Dyrektorzy anten wcielanych do Biura Programowego są już powołani na stanowiska pełnomocników do spraw utworzenia nowych jednostek organizacyjnych, nadal pozostając dyrektorami anten co najmniej do 01.03.2018" - poinformowało nas biuro rzecznika TVP. Nie odpowiedziało na pytanie, jakie stanowiska obejmą obecni dyrektorzy po likwidacji anten.

Według naszych informacji dyrektor Programu 1 Mateusz Matyszkowicz ma zostać szefem biura programowego. Natomiast dyrektor Programu 2 Marcin Wolski w wywiadzie dla "Tygodnika do Rzeczy" stwierdził: "Niedługo nie będzie mnie na stanowisku, bo po prostu nie będzie Dwójki. (...) Jednak spokojnie, odnajdę się w innym miejscu".

Z dyrektorami anten nie udało nam się skontaktować.

(Mackuch, 02.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo