Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 30, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Małgorzata Serafin odchodzi z dziennikarstwa

Małgorzata Serafin przez ponad rok pracowała w WP (fot. screen Twitter)

Małgorzata Serafin, była prowadząca program poranny "#dziendobryWP" rezygnuje z dziennikarstwa. Postanowiła zostać fryzjerką.

"Moje osobiste BUM:)! zapraszam" - napisała na Twitterze Małgorzata Serafin odsyłając do profilu salonu fryzjerskiego Dziewczyny Beauty Bar na Facebooku.
Serafin w Telewizji WP była również wydawcą serwisu informacyjnego "#dziejesie 16:50". Z WP rozstała się jesienią br. Wcześniej była wydawcą w TVP Info (TAI zakończył z nią współpracę w trybie natychmiastowym, po tym jak odmówiła na antenie TVP Info emisji dwóch materiałów reporterskich, które powstały dzień wcześniej w "Wiadomościach"). Pracowała także w Superstacji.

(IKO, 30.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 31, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zapowiedzi na 2018 rok: zmiany w ustawie medialnej i ustawa dekoncentracyjna

(fot. pixabay.com)

W 2018 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zapowiada zmiany w ustawie medialnej, a wiceminister kultury - ustawę o dekoncentracji w mediach. 

"Po 25 latach obowiązywania obecnej ustawy medialnej możemy powiedzieć, że została stworzona w zupełnie innej epoce, nieadekwatnej do dzisiejszej rzeczywistości; jest to moment zmian" - oświadczył 28 grudnia br. przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski na warszawskiej konferencji poświęconej 25-leciu ustawy o radiofonii i telewizji. "Same paradygmaty rynku medialnego i mediów elektronicznych się zmieniają, zmienia się samo pojęcie nadawania, »broadcastingu« itd. Tych zmian rewolucyjnych, które zapoczątkowały technologie, jest bardzo dużo" - tłumaczył Kołodziejski. I przypomniał, że wiele założeń, w tym dotyczących finansowania mediów publicznych, do dziś nie zostało zrealizowanych.

Na tej samej konferencji wiceminister kultury Paweł Lewandowski zapowiedział, że prace nad projektem ustawy dekoncentracyjnej trwają. "Jeśli będzie decyzja polityczna, żeby ten projekt wrzucić w tryby legislacji, to ja jestem gotowy, żeby ten projekt realizować" – oświadczył. Według wiceministra nowa ustawa "ma chronić przed monopolem w mediach, stworzyć warunki uczciwej konkurencji na rynku, a także stworzyć możliwości dostępu do niego dla nowych podmiotów". Tłumaczył, że chodzi o gwarancję pluralizmu opinii w mediach. "Ministerstwo chce stworzyć taki rodzaj regulatora, który doprowadzi do tego, że również niszowe poglądy będą miały prawo do funkcjonowania na szerokim rynku opinii" - stwierdził Lewandowski.
- Sprawa nie umarła więc, tylko się na pewien czas wyciszyła - komentuje zapowiedzi wiceministra Maciej Hoffman, dyrektor generalny Izby Wydawców Prasy. - Dopóki nie ma dokumentu, trudno osądzać wyłącznie zamiar czy chęć dekoncentracji mediów. Myślę, że sprawa będzie nabierać rumieńców w przyszłym roku – dodaje.

Na spotkaniu zorganizowanym w grudniu przez senacki zespół ds. monitorowania praworządności prof. Tadeusz Kowalski z katedry systemów medialnych Uniwersytetu Warszawskiego przestrzegał, że planowana dekoncentracja w mediach to proces polityczny, a nie merytoryczny. Według prof. Kowalskiego zależy na niej mediom prorządowym, które chcą przy pomocy państwa "zlikwidować silniejszą konkurencję".  

(PAP, PM, Mackuch, 31.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo