Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 29, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kurski: Wolski miał zgodę na współpracę przy serialu Dwójki

Serial "Pod wspólnym niebem" jesienią emitowała Dwójka (screen Tvp.pl)

Dyrektor TVP 2 Marcin Wolski uzyskał zgodę zarządu TVP na współpracę przy serialu "Pod wspólnym niebem" - poinformował prezes TVP Jacek Kurski.

Dyrektor TVP 2 Marcin Wolski jest współpomysłodawcą, scenarzystą i autorem tekstu piosenki serialu "Pod wspólnym niebem", który jesienią pokazała Dwójka. "Nie ma tu konfliktu interesów. Jestem pisarzem. Nie zmieniłem przecież zawodu w związku z tym, że objąłem stanowisko szefa Dwójki" – przekonywał "Presserwis" Wolski.

Poseł Platformy Obywatelskiej Grzegorz Furgo zgłosił interpelację do ministra kultury i dziedzictwa narodowego ws. umowy na realizację serialu autorstwa Marcina Wolskiego. "Trudno przypomnieć mi sobie podobną sytuację, gdy to zarządzający podpisuje sam ze sobą umowę, by wprowadzić do obrotu produkt, którego jest autorem. To nawet jak na standardy nowej TVP pod zarządem J. Kurskiego jest niespotykane" – napisał w interpelacji Grzegorz Furgo. "Czy Pana zdaniem Marcin Wolski złamał zasady etyki zawodowej? Jeżeli tak, to jakie działania podejmie Pan w tej sprawie?" – zapytał ministra kultury poseł PO.

Resort kultury przekazał politykowi odpowiedź, jakiej w tej sprawie udzielił wiceministrowi Pawłowi Lewandowskiemu prezes TVP Jacek Kurski.

"Pan Marcin Wolski uzyskał zgodę zarządu na współpracę przy serialu «Pod wspólnym niebem». Odbyło się to na podstawie Uchwały Nr 370/2014 w sprawie wprowadzenia «Instrukcji określającej procedury i standardy produkcyjne obowiązujące w Telewizji Polskiej S.A»" - poinformował Jacek Kurski. "Uchwała ta szczegółowo precyzuje, że pracownicy TVP SA mogą występować w roli reżysera, scenarzysty lub prowadzącego program jeżeli uzyskają stosowną zgodę Zarządu, a tak było w przypadku dyrektora Marcina Wolskiego" - wyjaśnił prezes TVP.

Prezes Jacek Kurski zwrócił uwagę, że uchwała została przyjęta w 2014 roku, kiedy spółką kierował Juliusz Braun, obecny członek Rady Mediów Narodowych.

(KOZ, 29.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 30, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVN składa dodatkowe wyjaśnienia w związku z decyzją KRRiT o karze

(fot. pixabay.com)

Zarząd TVN złożył dodatkowe wyjaśnienia w związku z decyzją Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nałożeniu kary na nadawcę. Jak poinformowała 29 grudnia 2017 KRRiT: "doszło do kolejnego spotkania przewodniczącego Rady z Zarządem TVN". 

"Nadawca przekazał (...) dodatkowe wyjaśnienia dotyczące zarzutów zawartych w decyzji KRRiT. Spółka poddała szczegółowej analizie redakcyjnej i prawnej 54 godziny nagrań programu TVN 24 oraz materiałów źródłowych" - czytamy w komunikacie KRRiT.

TVN i KRRiT nie podają dodatkowych informacji na ten temat. Krajowa rada informuje jedynie , że "obszerne opracowanie przekazane przez TVN jest teraz przedmiotem analiz Biura KRRiT". Do kolejnego spotkania przewodniczącego KRRiT z przedstawicielami Zarządu TVN ma dojść jeszcze przed 6 stycznia 2018 roku.

Przypomnijmy 11 grudnia 2017 roku KRRiT nałożyła na TVN karę w wysokości 1,48 mln zł za relacjonowanie protestów pod Sejmem w grudniu 2016 roku.   

(Mackuch, 30.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo