Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 31, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zdaniem UKE Radio Hobby nadaje nielegalnie, ale prokuratora umarza dochodzenie

(fot. pixabay.com)

Mimo że Urząd Komunikacji Elektronicznej uznał, że właściciel legionowskiego Radia Hobby nadaje nielegalnie, prokuratura umorzyła dochodzenie w tej sprawie. Radio Hobby cały czas gra.

W 2016 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji cofnęła koncesję Radiu Hobby za emitowanie audycji państwowego rosyjskiego Radia Sputnik, ale poprzedni przewodniczący KRRiT wstrzymał wykonanie tej decyzji. Nadawca złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego na decyzję regulatora.
Prezes UKE wydał jednak w grudniu 2016 roku decyzję, że z chwilą ostatecznego cofnięcia koncesji wygasła rezerwacja częstotliwości Radia Hobby. Później Urząd zakazał używania urządzenia radiowego (nadajnika) przez nadawcę (z art. 203 prawa telekomunikacyjnego). Stacja jednak nie zamilkła - według UKE nadawca Radia Hobby prowadzi teraz "nielegalną działalność nadawczą".

UKE złożył zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie (za używanie urządzenia radiowego nadawczego bez zezwolenia grozi do dwóch lat pozbawienia wolności). Prokuratura Rejonowa w Legionowie poinformowała "Presserwis", że dochodzenie zostało umorzone "wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa".

Radio Hobby wciąż nadaje i nadal emituje audycję państwowego rosyjskiego Radia Sputnik.

(KOZ, 31.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 03, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Popołudniami przybyło słuchaczy Radiu Zet, ale nie wzrosła słuchalność

Na słuchalność w badaniu Radio Track wpływ mają: liczba słuchaczy, czas słuchania oraz słuchalność wszystkich stacji radiowych (fot. pixabay.com)

Radio Zet w paśmie, w którym nadaje "Popołudnie z Radiem Zet", ma więcej słuchaczy niż przed rokiem. Udział w czasie słuchania jednak się nie zwiększył.

Program informacyjno-rozrywkowo-muzyczny "Popołudnie z Radiem Zet", prowadzony przez Justynę Dżbik-Klugę i Romana Osicę, emitowany jest od września ub.r., od poniedziałku do piątku między godz. 15 a 18.

W okresie wrzesień-listopad 2017 roku udział Radia Zet w czasie słuchania w porze nadawania "Popołudnia z Radiem Zet" wyniósł 13,8 proc., podczas gdy w analogicznym okresie rok wcześniej - 13,9 proc. W tym paśmie wzrosła słuchalność RMF FM (z 24,7 proc. do 26,5 proc.), a zmalała - radiowej Trójki (z 7,4 proc. do 6,6 proc.) i Jedynki (z 6,9 proc. do 5,2 proc.).

Krótszy był również czas słuchania Radia Zet w tym paśmie - o siedem minut i wyniósł blisko godzinę i pięć minut. Zetce przybyło za to słuchaczy popołudniami. W każdym kwadransie "Popołudnia z Radiem Zet" słuchało 2,36 mln osób, czyli o 283 tys. więcej, niż przed rokiem.

Przypomnijmy, że na udział w czasie słuchania (inaczej: słuchalność) w badaniu Radio Track wpływ mają: liczba słuchaczy, czas słuchania oraz słuchalność wszystkich stacji radiowych.

Dane: badanie Radio Track, realizowane przez Kantar Millward Brown.

(KOZ, 03.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo