Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 29, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rada Opola przeciw uznaniu Jacka Kurskiego za persona non grata

Jacek Kurski (fot. Simona Supino / Press)

Na czwartkowej sesji radni Miasta Opole odrzucili obywatelski projekt uchwały o uznaniu prezesa TVP Jacka Kurskiego za persona non grata. Za wnioskiem głosowało 9 radnych, przeciwko było 15 radnych, 5 wstrzymało się, a dwie radne nie oddały głosu.

Obywatelski projekt uchwały o uznanie Jacka Kurskiego za osobę niepożądaną w stolicy województwa złożyli działacze Komitetu Obrony Demokracji, którzy zebrali pod wnioskiem ponad trzysta podpisów opolan. Według nich to prezes Kurski był sprawcą odwołania pierwszego terminu, w którym miał się odbyć tegoroczny Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej, a kolejnymi wypowiedziami godził w dobre imię Opola i KFPP.
Na sesji wnioskodawcy przekonywali, że ich intencją jest jedynie pokojowy protest przeciwko działaniom szefa TVP, a nie wprowadzenie zakazu pobytu Jacka Kurskiego na terenie Opola, gdyż zdają sobie sprawę, że tego typu uchwała nie rodzi żadnych skutków prawnych.

"Nasz wniosek nie ma doprowadzić do blokowania fizycznego wjazdu do Opola. Nie oczekujemy, że Straż Miejska będzie Jacka Kurskiego usuwać za rogatki Opola, kiedy będzie chciał do nas przyjechać" - mówił podczas sesji reprezentujący wnioskodawców Tomasz Stochniał.

Wniosek poparli radni klubu Mniejszość Niemiecka - Dla Samorządu oraz część radnych klubu Platformy Obywatelskiej.

"Zamieszanie, jakie wywołał pan Kurski wokół organizacji tegorocznego festiwalu, jego zapowiedzi o możliwości przeniesienia go do innego miasta, zostały odebrane w taki a nie inny sposób przez mieszkańców naszego miasta. Te opinie docierały do nas od wielu osób. Co prawda popierająca prezydenta Wiśniewskiego koalicja prawicowa ma większość w radzie, co było widoczne podczas głosowania, ale i inicjatywa obywateli oraz ich ocena działań pana Kurskiego zdobyła widoczne poparcie" - powiedział po głosowaniu Marcin Gambiec z klubu MN-DS.

Należąca do Solidarnej Polski Małgorzata Wilkos z klubu radnych Arkadiusza Wiśniewskiego określiła projekt uchwały jako absurdalny i nie mający szans na wprowadzenie w życie oraz wprowadzający niepotrzebne napięcia na linii TVP - Urząd Miasta Opole. (PAP)

(29.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 29, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

”Mali giganci” stracili widzów, ale TVN był liderem w grupie komercyjnej

Trzeci sezon show ”Mali giganci” był emitowany o wcześniejszej godzinie niż poprzednie (fot. Mirosław Sosnowski/TVN)

Trzeci sezon talent show ”Mali giganci” oglądało w TVN średnio 1,75 mln widzów – o 815,9 tys. mniej niż drugi, wiosną 2016 roku.

TVN emitował premierowe odcinki trzeciego sezonu od 5 listopada w niedziele o 17, a finał zobaczyć można było w poniedziałek 25 grudnia o 16.45. Najwięcej widzów przyciągnął program 19 listopada, kiedy zgromadził 2,09 mln widzów.

Stacja, pokazując ”Małych gigantów”, uzyskała średnio 12,52 proc. udziału w rynku, co dało jej w grupie ogólnej pozycję wicelidera – za TVP 1 (14,79 proc.), a przed Polsatem (10,64 proc.) i TVP 2 (6,4 proc.). W grupie komercyjnej (widzowie 16-49 lat) TVN był liderem, osiągając 11,87 proc. W tym czasie Polsat miał 11,65 proc., TVP 1 – 10,2 proc., a TVP 2 – 5,48 proc.

TVN z reklam wokół premierowych emisji ”Małych gigantów” zebrał 15,5 mln zł (dane cennikowe bez rabatów).

Pierwszą edycję "Małych gigantów" wiosną 2015 roku śledziło średnio 3,38 mln widzów, a drugą wiosną 2016 roku – 2,56 mln widzów. Program emitowano jednak wtedy w sobotę o 20.

Dane: Nielsen Audience Measurement.

(KOZ, 29.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo