Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 29, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wśród pism popularnonaukowych najwięcej tracą historyczne

W trzech kwartałach 2017 roku liderem wśród miesięczników popularnonaukowych był "Świat Wiedzy" (Wydawnictwo Bauer). Ten wąski segment prasowy zaliczył jednak spadki sprzedaży.

Jak wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, od stycznia do września 2017 roku "Świat Wiedzy" miał średnią sprzedaż na poziomie  94 999 egz. (spadek o 8,18 proc. rok do roku - najmniejszy w segmencie). Sprzedaż konkurencyjnego "Focusa" (Burda Publishing Polska) wyniosła 48 850 egz. (spadek o 16,72 proc.).

Wśród pism historycznych pierwszy jest "W Sieci Historii" (Fratria) – 18 065 egz. (spadek o 21,97 proc.) przed "Newsweek Historia" (Ringier Axel Springer Polska) - 15 030 egz. (spadek o 27,46 proc.).

(JOK, 29.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 29, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rada Mediów Narodowych na początku stycznia ma wybrać prezesa PAP

(Screen z Google Street View)

4 stycznia 2018 roku Rada Mediów Narodowych zajmie się wyborem prezesa Polskiej Agencji Prasowej. Spółka nie ma prezesa od października.

W porządku obrad posiedzenia RMN ustalonego na czwartek 4 stycznia jest punkt dotyczący zmian kadrowych w PAP. Członkowie Rady mogą zgłaszać kandydatów na prezesa PAP do środy 3 stycznia. Już wcześniej swojego kandydata przedstawił Juliusz Braun – to Roman Młodkowski, dyrektor programowy polskiej edycji magazynu "Forbes". Według nieoficjalnych informacji "Presserwisu" poważnym kandydatem na stanowisko prezesa PAP jest Filip Rdesiński, od marca 2016 roku prezes publicznego Radia Poznań (wcześniej Radio Merkury). O jego kandydaturze miesiąc temu pisała "Gazeta Wyborcza".

Rdesiński, pytany przez nas, czy dostał propozycję zostania prezesem PAP, zaprzeczył. A przewodniczący RMN Krzysztof Czabański stwierdził: – Z mojej strony nie będzie żadnych komentarzy personalnych przed posiedzenie Rady.

Rada Mediów Narodowych prezesa PAP nie może wybrać od października 2017 roku. Jolanta Hajdasz (dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP), która najpierw otrzymała taką propozycję, zrezygnowała, gdy się okazało, że RMN ma jej do zaproponowania tylko funkcję członka zarządu.

(KOZ, Mackuch, 29.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo