Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 29, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Pismo. Magazyn Opinii" w sprzedaży od 3 stycznia

Nowy magazyn promowany jest na Empik.com

Pierwszy numer miesięcznika społeczno-kulturalnego "Pismo. Magazyn Opinii" ukaże się 3 stycznia. Będzie kosztował 12,99 zł.

Wydawcą jest Fundacja Pismo, a redaktorem naczelnym Piotr Nesterowicz, pisarz i eseista. W grudniu ukazał się już numer zerowy magazynu (w nakładzie 100 egz.), którym na Facebooku pochwalił się Piotr Stasiak, członek zarządu Fundacji Pismo.

- Wydrukowaliśmy zerówkę, by spojrzeć na wydrukowany magazyn, zanim trafi do czytelników. Chcieliśmy wyłapać ewentualne błędy. Numer, który trafi do sprzedaży, będzie się różnił papierem – informuje Piotr Nesterowicz. W miesięczniku będą reportaże, wywiady, portrety, raporty ekonomiczne, eseje poświęcone literaturze, sztuce, polityce międzynarodowej, a także opowiadania, poezja i komiks. Wśród autorów są m.in. Ignacy Karpowicz, David Remnick, Filip Springer, Marta Frej, Magdalena Kicińska, Weronika Murek.

Press

Zespół redakcyjny tworzy sześć osób. Oprócz Nesterowicza są to: Karol Tyczyński – dyrektor artystyczny, Katarzyna Kazimierowska – sekretarz redakcji, Magdalena Kicińska - redaktor prowadząca dział Rzeczywistość (z reportażami), Agnieszka Rosner – redaktor prowadząca dział Idee (z esejami) i Barbara Sowa jako redaktor wydania cyfrowego. Makietę przygotował Jacek Utko. Pierwszy numer "Pisma" będzie liczył 100 stron, ukaże się w nakładzie 30-40 tys. egz.

Wydawca ma zabezpieczone środki z darowizn na półtora roku funkcjonowania "Pisma". Źródłem przychodów ma być sprzedaż egzemplarzowa, reklamy i prenumerata wydania cyfrowego.

(JOK, 29.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 29, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Łukasz Starzewski po 26 latach odchodzi z PAP

(fot. pixabay.com)

Łukasz Starzewski - wieloletni dziennikarz Polskiej Agencji Prasowej zajmujący się tematyką prawną, legislacyjną, prokuraturą i służbami specjalnymi - złożył 28 grudnia 2017 roku wypowiedzenie. Odchodzi z agencji i z dziennikarstwa.

Starzewski pracuje w PAP od 26 lat. Jak podkreśla, jego decyzja nie ma nic wspólnego z polityką. - Po tylu latach uznałem, że mam jeszcze szansę na zmianę w życiu zawodowym i muszę to wykorzystać. Natomiast nie bardzo mogę się pogodzić ze zmianami zachodzącymi na rynku mediów, na przykład tą, że jakościowe dziennikarstwo zostało wyparte przez 140 znaków na Twitterze - tłumaczy. I dodaje, nie zdradzając szczegółów: - Moja nowa praca będzie się wiązała z rolą usługową dla mediów.

W ostatnich miesiącach 2017 roku z PAP odeszło kilku wyspecjalizowanych dziennikarzy, m.in. Wojciech Tumidalski (tematyka: sądy i prokuratura; obecnie w "Rzeczpospolitej"), Rafał Lesiecki (wojsko), Agata Szczepańska (sprawy społeczne), Katarzyna Nocuń (prezydent, kancelaria prezydenta).

(RG, 29.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo