Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 29, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agencja prasowa Merkuriusz Polski kończy działalność

(fot. pixabay.com)

Agencja prasowa Merkuriusz Polski z końcem 2017 roku zamyka działalność wydawniczą.

Mająca siedzibę w Zielonej Górze agencja Merkuriusz Polski istnieje od 2012 roku. Wydawcą i redaktorem prowadzącym jest Adam Fularz. Agencja przygotowywała codziennie kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczyły najważniejszych wydarzeń w kraju. Na zamówienie agencja oferowała serwis fotograficzny i serwis wideo. W redakcji przed ograniczeniem działalności firmy pracowało pięć osób. - Do końca zostałem tylko ja, bo wszystkich pracowników musiałem zwolnić – informuje "Presserwis" Adam Fularz, właściciel Merkuriusza. Oprócz agencji jego firma była dotychczas także wydawcą serwisów, m.in. zielonogorska.pl, jeleniogorska.pl, gazetakielecka.eu, wolnorynkowy.pl i małych serwisów lokalnych.

Jako przyczynę zakończenia działalności właściciel wskazuje zmianę systemu sądowniczego i niekorzystne dla przedsiębiorców przepisy podatkowe, które wejdą w życie w 2018 roku. Adam Fularz informuje, że jeśli uda mu się sprzedać wszystkie swoje biznesy medialne w Polsce, nie wyklucza wznowienia działalności wydawniczej, jednak raczej myśli o tym, by robić to za granicą.


(PM, 29.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.