Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 28, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zygmunt Solorz-Żak najbogatszym inwestorem na giełdzie

Zbigniew Solorz (fot. Telewizja Polsat)

"Puls Biznesu" opublikował listę najbogatszych inwestorów na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Pierwsze miejsce zajmuje Zygmunt Solorz-Żak, właściciel m.in. Cyfrowego Polsatu.

Wartość pakietów, które posiada Solorz-Żak, wyceniono na ok. 9,47 mld zł (to Cyfrowy Polsat, ZE PAK i ATM Grupa) - dla porównania w ubiegłym roku akcje z jego portfela warte były 9,33 miliardów.

Wśród właścicieli firm działających na pograniczu mediów w notowaniu znaleźli się Panos Germanos z akcjami wartymi 2,35 mld i Thor Bjorgolfsson - 2,32 mld (obaj Play Communications - operator sieci komórkowej Play).

Na liście znaleźli się także Heronim Ruta (Cyfrowy Polsat - 1,34 mld), Marcin Iwiński (1,22 mld – CD Projekt) oraz Michał Kiciński (1,05 mld - CD Projekt).

"Puls Biznesu" wycenił portfele na podstawie kursu zamknięcia z 22 grudnia 2017.

(28.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 29, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rada Opola przeciw uznaniu Jacka Kurskiego za persona non grata

Jacek Kurski (fot. Simona Supino / Press)

Na czwartkowej sesji radni Miasta Opole odrzucili obywatelski projekt uchwały o uznaniu prezesa TVP Jacka Kurskiego za persona non grata. Za wnioskiem głosowało 9 radnych, przeciwko było 15 radnych, 5 wstrzymało się, a dwie radne nie oddały głosu.

Obywatelski projekt uchwały o uznanie Jacka Kurskiego za osobę niepożądaną w stolicy województwa złożyli działacze Komitetu Obrony Demokracji, którzy zebrali pod wnioskiem ponad trzysta podpisów opolan. Według nich to prezes Kurski był sprawcą odwołania pierwszego terminu, w którym miał się odbyć tegoroczny Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej, a kolejnymi wypowiedziami godził w dobre imię Opola i KFPP.
Na sesji wnioskodawcy przekonywali, że ich intencją jest jedynie pokojowy protest przeciwko działaniom szefa TVP, a nie wprowadzenie zakazu pobytu Jacka Kurskiego na terenie Opola, gdyż zdają sobie sprawę, że tego typu uchwała nie rodzi żadnych skutków prawnych.

"Nasz wniosek nie ma doprowadzić do blokowania fizycznego wjazdu do Opola. Nie oczekujemy, że Straż Miejska będzie Jacka Kurskiego usuwać za rogatki Opola, kiedy będzie chciał do nas przyjechać" - mówił podczas sesji reprezentujący wnioskodawców Tomasz Stochniał.

Wniosek poparli radni klubu Mniejszość Niemiecka - Dla Samorządu oraz część radnych klubu Platformy Obywatelskiej.

"Zamieszanie, jakie wywołał pan Kurski wokół organizacji tegorocznego festiwalu, jego zapowiedzi o możliwości przeniesienia go do innego miasta, zostały odebrane w taki a nie inny sposób przez mieszkańców naszego miasta. Te opinie docierały do nas od wielu osób. Co prawda popierająca prezydenta Wiśniewskiego koalicja prawicowa ma większość w radzie, co było widoczne podczas głosowania, ale i inicjatywa obywateli oraz ich ocena działań pana Kurskiego zdobyła widoczne poparcie" - powiedział po głosowaniu Marcin Gambiec z klubu MN-DS.

Należąca do Solidarnej Polski Małgorzata Wilkos z klubu radnych Arkadiusza Wiśniewskiego określiła projekt uchwały jako absurdalny i nie mający szans na wprowadzenie w życie oraz wprowadzający niepotrzebne napięcia na linii TVP - Urząd Miasta Opole. (PAP)

(29.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY