Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 28, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Żandarmeria Wojskowa żąda od dziennikarzy Onetu milczenia

(screen Twitter)

Edyta Żemła, dziennikarka Onetu umieściła na Twitterze pismo, w którym Żandarmeria Wojskowa wzywa ją do "zaprzestania publikacji dotyczących Żandarmerii Wojskowej".

Edyta Żemła, Paweł Ławiński i Marcin Wyrwał są autorami serii tekstów opublikowanych w Onecie o przypadkach nieprawidłowości, w tym molestowania i mobbingu w Żandarmerii Wojskowej.

- Pracując nad kolejnym tekstem, wysłaliśmy do Żandarmerii Wojskowej pytania. Jednak zamiast odpowiedzi, dostaliśmy wezwanie do zaprzestania pisania o Żandarmerii Wojskowej - relacjonuje Edyta Żemła. W piśmie radca prawny Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej płk Grzegorz Krzywański zaznacza: "wzywam panią, działającą indywidualnie lub wspólnie z innymi osobami do zaprzestania publikacji dotyczących Żandarmerii Wojskowej, w szczególności w formie artykułów, reportaży, felietonów lub relacji - do czasu zakończenia wyjaśniania spraw poruszanych przez Onet przez powołane do tego instytucje i organy państwowe (...)". Dalej radca prawny argumentuje, że wezwanie "podyktowane jest zamieszczaniem w omawianych publikacjach licznych nieprawdziwych treści, co może prowadzić do pomówienia Żandarmerii Wojskowej jako instytucji (...)".

Na Twitterze dziennikarze zwrócili uwagę, że takie pismo może zostać potraktowane jako tłumienie krytyki prasowej, za co grożą sankcje prawne.

Edyta Żemła zapowiada, że kolejne publikacje o Żandarmerii ukażą się po nowym roku.

(MAK, 28.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.