Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 26, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Lego Ninjago" ponownie liderem magazynów dla dzieci po trzech kwartałach br.

(fot. pixabay.com)

"Lego Ninjago" to najlepiej sprzedające się pismo dla dzieci - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy o sprzedaży miesięczników i dwumiesięczników po trzech kwartałach br.

W okresie styczeń-wrzesień br. "Lego Ninjago" (Media Service Zawada) sprzedawało się średnio w 53 931 egz. (spadek o 10,11 proc.). Na drugim miejscu wśród pism dla dzieci jest "Lego Nexo Knights" (Media Service Zawada) ze średnią sprzedażą 48 661 egz. (wzrost o 8,17 proc.), a na trzecim "Zabawy i marzenia z Barbie" (Egmont Polska) ze średnią sprzedażą 42 565 (wzrost 1,12 proc.).

Największy wzrost sprzedaży o 31,38 proc. odnotował "Lego Friends. Magazyn" (Media Service Zawada) - średnia sprzedaż wyniosła 42 101 egz. (JOK)

(a,d, 26.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 28, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wybieralski odszedł z Agory. Pendel szefem wydawców Wyborcza.pl

Michał Wybieralski był szefem wydawców Wyborcza.pl (screen YouTube.com)

Michał Wybieralski, szef wydawców Wyborcza.pl, rozstał się z Agorą. Jego stanowisko zajął Zbigniew Pendel, dotychczas zastępca Wybieralskiego.

Michał Wybieralski i Jakub Dymek, publicysta "Krytyki Politycznej", zostali oskarżeni o molestowanie seksualne przez autorki artykułu "Papierowi feminiści. O hipokryzji na lewicy i nowych twarzach polskiego #metoo". Tekst ukazał się 27 listopada br. w serwisie Codziennikfeministyczny.pl.

Michał Wybieralski został zawieszony w obowiązkach służbowych przez Agorę, wydawcę "Gazety Wyborczej". Powołana przez spółkę komisja zarekomendowała w czwartek 21 grudnia br. zarządowi spółki ”bezzwłoczne rozwiązanie stosunku pracy” z Michałem Wybieralskim, a zarząd wystąpił do związku zawodowego działającego w Agorze o niezwłoczne rozpatrzenie tego wniosku (związkowcy w czwartek przekazali władzom spółki, że nie będą bronić Wybieralskiego).

Wybieralski w piątek 22 grudnia br. przekazał ”Presserwisowi”, że w środę 27 grudnia sam wypowie Agorze umowę o pracę. – Współpraca została zakończona w trybie natychmiastowym – poinformowała w środę 27 grudnia Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Agorze.

Michał Wybieralski w przesłanym nam przed świętami Bożego Narodzenia oświadczeniu stwierdził, że oskarżycielski list dotyczy prywatnej, obyczajowej, intymnej sfery jego życia. ”To zniekształcona opowieść o relacjach wyłącznie towarzyskich. Nie ma we mnie zgody na to, by trwający publiczny osąd prywatnego życia przekreślił mój dorobek zawodowy. To dwanaście lat pracy dziennikarskiej i redaktorskiej, ostatnie dziewięć lat w »Gazecie Wyborczej«” – napisał.

Nowym szefem wydawców Wyborcza.pl został Zbigniew Pendel, dotychczasowy zastępca Michała Wybieralskiego.

Z artykułu "Papierowi feminiści. O hipokryzji na lewicy i nowych twarzach polskiego #metoo" opublikowanego w Codziennikfeministyczny.pl usunięty został fragment oskarżający publicystę "Krytyki Politycznej" Jakuba Dymka o gwałt. Dymek złożył do sądu pozew przeciwko "Codziennikowi Feministycznemu".


(KOZ, 28.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY