Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 24, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT odmawia opublikowania raportu z monitoringu kanałów informacyjnych

(fot. materiały KRRiT)

Juliusz Braun, członek Rady Mediów Narodowych, zwrócił się do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z wnioskiem o upublicznienie wyników monitoringu trzech kanałów informacyjnych: TVN 24, Polsat News i TVP Info. KRRiT nie ujawni wyników.

Monitoring został przeprowadzony w dniach od 16 do 18 grudnia 2016 roku na zlecenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. To na jego podstawie nałożona została na TVN kara w wysokości 1,479 mln złotych. Juliusz Braun 15 grudnia br. zwrócił się z prośbą do szefa KRRiT, by wyniki analizy zostały jak najszybciej upublicznione. - 20 grudnia otrzymałem odmowę - informuje Braun.
Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski w piśmie do Brauna tłumaczy, że raport z monitoringu nie może być jawny, ponieważ jest "włączony do akt postępowania, które w chwili obecnej (...) znajduje się na etapie możliwości skorzystania przez stronę [TVN - przyp. red.] z sądowej procedury odwoławczej" - pisze szef KRRiT.
- Uważam, że takie stanowisko nie ma podstaw prawnych - twierdzi Juliusz Braun i zapowiada, że poprosi przewodniczącego RMN Krzysztofa Czabańskiego, by w imieniu RMN zwrócił się do KRRiT o udostępnienie wspomnianej dokumentacji.
Do tej pory KRRiT nie upubliczniła raportu z monitoringu kanałów oraz ekspertyzy autorstwa dr Hanny Karp, na podstawie której Rada nałożyła rekordowo wysoką karę.  

(Mackuch, 24.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 24, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarz Piotr Górecki odszedł z Telewizji Polskiej

(fot. screen Youtube)

Piotr Górecki, dziennikarz telewizyjny i korespondent wojenny Telewizji Polskiej odszedł z TVP.  Na razie nie zdradza swoich dalszych planów zawodowych.   

Piotr Górecki potwierdził Press.pl, że pracę w TVP zakończył 1 grudnia br. Zapytany o dalsze plany zawodowe Górecki napisał, że szczegóły poda "tuż przed lub tuż po Nowym Roku". Wówczas poinformuje także o powodach odejścia z Telewizji Polskiej.  

Piotr Górecki z TVP był związany od początku lat 80. Do 2002 roku pracował w redakcji informacyjnej Telewizji Polskiej. W tym czasie był korespondentem w Pradze, gdzie min. obserwował rozpad Czechosłowacji. W latach 2002-2004 pracował w telewizji Polsat jako reporter "Informacji". W 2004 roku powrócił do TVP. Od 12 września 2015 do 24 czerwca br. w TVP Info Górecki prowadził program "Na czym świat stoi". Program jednak, po wakacyjnej przerwie, nie powrócił do jesiennej ramówki TVP.

(Mackuch, 24.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo