Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 23, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Do Polski wrócili współpracownicy TVP przez miesiąc więzieni w Syrii

Jednym z uwolnionych dziennikarzy jest Witold Repetowicz (screen Youtube)

Do Polski wrócili współpracownicy Telewizji Polskiej przez ponad miesiąc więzieni w Syrii. Według serwisu Wp.pl są to: dziennikarz Witold Repetowicz i operator Seweryn Sołtys. 

Centrum Informacji TVP poinformowało, że "dzięki wzorowej współpracy ze służbami dyplomatycznymi MSZ udało się doprowadzić do szczęśliwego powrotu do kraju dwóch współpracowników TVP z regionu do niedawna objętego silnymi działaniami wojennymi". Telewizja Polska nie podaje tożsamości uwolnionych osób, oraz szczegółów operacji. 

Sprawy szerzej nie komentuje także Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Na Twitterze, na profilu MSZ, pojawiła się jedynie krótka nota: "23 grudnia br. dwóch współpracowników TVP zatrzymanych w Syrii powróciło do Polski dzięki polskiej służbie dyplomatyczno-konsularnej".

Dziennikarz Witold Repetowicz najpierw napisał na Facebooku: "Wolność! !! Dziękuję wszystkim którzy się martwili, myśleli i modlili się. Najcięższy czas w moim życiu. Więcej wkrótce", a kilka godzin potem dodał: "37 dni w więzieniach syryjskich. Najważniejsze że Polska i znajomi o nas myśleli. Choć my byliśmy odcięci od jakiejkolwiek informacji. Ale to bardzo ważne dla nas ze byliście z nami myślą" - pisze dziennikarz. 

Tożsamość drugiego mężczyzny podają min. serwisy Wp.pl i Gazeta.pl. Według nich chodzi o operatora TVP Seweryna Sołtysa. Jak informuje WP.pl obaj mężczyźni mieli być zatrzymani z powodu braku zezwolenia wydawanego przez syryjskie ministerstwo informacji.

(Mackuch, 23.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 23, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizja Wpolsce.pl dostępna na platformie Cyfrowego Polsatu

(fot.screen Youtube)

Telewizja wPolsce.pl (Fratria) dostępna do tej pory w internecie oraz w ofertach mniejszych sieci kablowych, właśnie zadebiutowała na satelicie. Od 22 grudnia br. stacja dostępna jest na platformie Cyfrowego Polsatu, w otwartym oknie, we wszystkich pakietach od Mini HD.

Na początku grudnia br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała o rozszerzeniu spółce - na wniosek nadawcy - koncesji kablowej o nadawanie satelitarne. - Nasz zasięg do końca roku znacząco się powiększy - zapowiedział wówczas Piotr Barełkowski, odpowiedzialny za dystrybucję Telewizji wPolsce.pl. Od 22 grudnia br. stacja znalazła się na pozycji numer 196 w dekoderach Cyfrowego Polsatu.

Telewizja wPolsce.pl rozpoczęła nadawanie w czerwcu br. - początkowo tylko w internecie, a w październiku br. pojawiła się w ofercie pierwszych kablówek. Zespół kanału tworzą pracownicy mediów Fratrii. Stacja nadaje programy publicystyczne, magazyny i krótkie serwisy informacyjne. Stałymi punktami programu są m.in. "Poranna Rozmowa" – przygotowywana przez dziennikarzy portalu wPolityce.pl i tygodnika "Sieci Prawdy", oraz  "Wywiad Gospodarczy",  czyli rozmowy na tematy ekonomiczne prowadzone przez dziennikarzy Gazety Bankowej i portalu wGospodarce.pl   

(Mackuch, 23.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo