Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 23, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Joanna Parczyńska zostanie wydawcą segmentu kultury i multimediów w ”GW”

(fot. materiały prasowe)

Szefowa działu wideo Wyborcza.pl Joanna Parczyńska od stycznia 2018 roku obejmie nowo utworzone stanowisko wydawcy obszaru Kultura i multimedia w ”Gazecie Wyborczej” (Agora SA).

Parczyńska będzie nadzorować ”Co jest grane 24” (piątkowy dodatek do "GW"), dział Kultura w "Gazecie Wyborczej", "Książki. Magazyn do czytania", "Gazetę Telewizyjną" (piątkowy dodatek do "GW"), "Duży Format" (poniedziałkowy dodatek do "GW"), Centrum Premier (miejsce spotkań z twórcami) oraz dział wideo Wyborcza.pl, którego szefową pozostaje.

– Celem zintegrowania struktury zarządczej jest lepsze wykorzystanie możliwości rozwojowych i biznesowych działu kultury i multimediów w ”Gazecie Wyborczej” – tłumaczy Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Agorze. Zaznacza, że nikt z powodu tych zmian nie rozstaje się ze spółką.
Joanna Parczyńska zespołem wideo w serwisie Wyborcza.pl kieruje od sierpnia br. Do Agory wróciła w kwietniu br. jako zastępca dyrektora wydawniczego segmentu wideo w Wyborcza.pl. Wcześniej pracowała w spółce w latach 1995-2010, m.in. jako dyrektor pionu prasy bezpłatnej. Parczyńska związana była z Grupą Polskapresse (obecnie Polska Press Grupa) jako dyrektor zarządzający produktami bezpłatnymi (lata 2013-2016) i prezes struktury prasy bezpłatnej (2012 rok). W Gemiusie zajmowała stanowisko country managera (lata 2012-2013).

(KOZ, 23.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 23, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

PMPG kupiło od M. Lisieckiego 50,1 proc. udziałów spółki Orle Pióro

(fot.screen Youtube)

PMPG kupiło od swojego większościowego akcjonariusza, Michała Lisieckiego, 50,1 proc. udziałów w spółce Orle Pióro, czyli wydawcy tygodnia "Do Rzeczy" oraz miesięcznika "Historia Do Rzeczy" - podało PMPG. Cena udziałów to 11,9 mln zł.

Płatność ma nastąpić częściowo (9,83 mln zł) poprzez potrącenie wierzytelności przysługującej PMPG z tytułu obligacji wyemitowanych przez spółkę Capital Point, której właścicielem jest Lisiecki Investments Ltd. Michał Lisiecki jest jednym z prokurentów spółki Capitał Point. "Przedmiotem potrącenia będą wierzytelności Emitenta wynikające z obligacji, których wykup przypada na lata 2019 i 2020" - napisano w komunikacie. Pozostała część ceny, 2,1 mln zł, ma zostać zapłacona przez PMPG w formie akcji nowej emisji spółki. Emisja, skierowana do Michała Lisieckiego, bo odbyć się do końca 2018 roku. W ramach podwyższenia kapitału do akcjonariusza PMPG mają trafić minimum 209.304 akcje spółki. Do tej pory PMPG posiadał niecałe 30 proc. udziałów w spółce Orle Pióro.

Jak już informowaliśmy  zarząd PMPG tłumaczy transakcję wzmocnieniem struktur grupy kapitałowej (jest w niej m.in. AWR Wprost) i zwiększeniem możliwości w zakresie pozyskiwania kapitału. Podczas czatu w serwisie StrefaInwestorów.pl Lisiecki poinformował, że dywidenda ze spółki Orle Pióro będzie konsolidowana w 80 proc. z wynikami PMPG już w pierwszym kwartale 2018 roku. "To bardzo dobra transakcja dla spółki (win-win). Wyceniona przez biegłego rewidenta, rekomendowana przez Radę Nadzorczą i pozytywnie zaopiniowana przez obecnego audytora spółki" - napisał Lisiecki, który jest nie tylko głównym akcjonariuszem, ale też jedynym członkiem zarządu PMPG. Orle Pióro w 2013 roku miało 10,8 tys. zł zysku, w 2014 roku - 560,7 tys. zł, w 2015 roku - 1,26 mln zł, a w 2016 - 1,31 mln zł.

(PAP, GK, Mackuch, 23.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo