Temat: radio

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 22, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP zapowiada pozew przeciwko Piotrowi Nisztorowi za pytania na Twitterze

Piotr Nisztor zapewnia, że nie obawia się procesu z TVP (screen z YouTube)

Telewizja Polska zapowiada złożenie pozwu przeciwko Piotrowi Nisztorowi, dziennikarzowi  "Gazety Polskiej Codziennie". TVP twierdzi, że informacje podawane na Twitterze przez Nisztora na temat prezesa Jacka Kurskiego nie mają "pokrycia w rzeczywistości". Dziennikarz zapewnia, że nie boi się ewentualnego procesu.    

Piotr Nisztor zadał na Twitterze prezesowi TVP Jackowi Kurskiemu kilka pytań: "Czy prawdą jest że przepisał Pan na córkę mieszkania na Rozbrat i bierze kasę z TVP na mieszkanie? Wyłudza Pan kasę czy po prostu nie ma gdzie w Warszawie mieszkać?”. Kolejne pytanie brzmiało: "Panie Prezesie @KurskiPL jakie relacje utrzymuje Pan z Zygmuntem Solorzem? Czy będąc prezesem TVP podróżował Pan jego prywatnym samolotem? Jeśli tak to: ile razy, w jakim celu i czy nie widzi Pan w tym żadnych kontrowersji?".
Na wpisy Piotra Nisztora zareagowało 21 grudnia br. Centrum Informacji TVP. "Prezes Kurski nie posiada mieszkania w Warszawie - stąd konieczność wynajmu lokalu. Również informacja o lotach samolotem pana Solorza-Żaka nie ma najmniejszego pokrycia w rzeczywistości" - czytamy w komunikacie TVP.
Telewizja jednocześnie zapowiada: "Ponieważ (...) insynuacje mają na celu obniżenie wiarygodności Zarządu Spółki, TVP skieruje pozwy w tej sprawie". TVP nie odpowiedziała na nasze pytanie, kiedy pozwy trafią do sądu.
- Jeśli dojdzie do procesu, to niczego się nie boję - mówi Piotr Nisztor. - Najbardziej jestem zaskoczony tym, że Jacek Kurski nie pozywa mnie prywatnie, tylko wykorzystuje w tym celu publiczną instytucję - dodaje.

(Mackuch, 22.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.