Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 21, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora chce utworzyć podatkową grupę kapitałową

Wnętrze siedziby Agory przy ul. Czerskiej w Warszawie (fot. Adrian Grycuk/wikimedia.org)

Zarząd Agory S.A. poinformował, że podjął uchwałę o zamiarze utworzenia podatkowej grupy kapitałowej (PGK), w skład której wejdą Agora oraz następujące spółki zależne: Grupa Radiowa Agory Sp. z o.o., Agora TC Sp. z o.o., Trader.com (Polska) Sp. z o.o., Helios S.A., AMS S.A., Yieldbird Sp. z o.o. oraz Plan A Sp. z o.o.

Planowane utworzenie podatkowej grupy kapitałowej miałoby miejsce 1 marca 2018 r. i wymagałoby spełnienia szeregu wymogów formalnych, w tym zebrania szeregu zgód korporacyjnych oraz rejestracji wniosku o utworzenie podatkowej grupy kapitałowej przez Naczelnika właściwego Urzędu Skarbowego.

W umowie o utworzeniu Podatkowej Grupy Kapitałowej Agora zostanie wskazana jako spółka reprezentująca PGK w zakresie obowiązków wynikających z ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz z przepisów ordynacji podatkowej. Umowa o utworzeniu PGK zostanie zawarta na okres do 31 grudnia 2020 roku.

Spółka szacuje, że wdrożenie projektu utworzenia podatkowej grupy kapitałowej może spowodować przewidziane przepisami prawa obniżenie zobowiązania podatkowego PGK o około 5 mln zł w każdym roku funkcjonowania PGK.

(CP, 21.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Temat: radio

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 22, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„Newsweek Polska” ma przeprosić Piotra Dudę

Zgodnie z wyrokiem warszawskiego sądu „Newsweek Polska” ma przeprosić Piotra Dudę, przewodniczącego NSZZ „Solidarność” za tekst "Zemsta za Kacperka". Wydawca tygodnika Grupa Onet-RAS Polska zapowiada, że odwoła się od wyroku.

W kwietniu 2016 roku w "Newsweek Polska" opublikował tekst Michała Krzymowskiego i Wojciecha Cieśli "Zemsta za Kacperka". Napisali w nim m.in., że "szef Solidarności gardłuje na temat praw pracowniczych, a pracownicy związkowego hotelu „Bałtyk” wciąż pracują na śmieciówkach". Dodali: "Dla Solidarności i zarządzającej uzdrowiskiem jej spółki córki to maszynka do robienia pieniędzy. Dla przewodniczącego związku Piotra Dudy – miejsce darmowego wypoczynku w 150-metrowym penthousie. Dla personelu – ciężka praca na śmieciówkach".
Piotr Duda złożył pozew do sądu. Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał Grupie Onet-RAS Polska opublikowanie przeprosin za „bezprawne naruszenie dobrego imienia poprzez podanie nieprawdziwej, niezweryfikowanej informacji”. Przeprosiny mają ukazać się w wersji papierowej, ale także w serwisie Newsweek.pl.

(PAP, MAK, 22.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo