Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 21, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Biełsat TV dostanie pieniądze od rządu Wlk.Brytanii na walkę z rosyjską propagandą

5 mln funtów ma trafić do Polski na walkę z rosyjską dezinformacją (screen Tvp.pl)

Rząd brytyjski przekaże Polsce 5 mln funtów na walkę z rosyjską dezinformacją - zapowiedziała 21 grudnia br. premier Wielkiej Brytanii Theresa May, przed rozpoczęciem wizyty w Warszawie. Prawdopodobnie większość tych środków trafi do Biełsat TV.

Według rządu brytyjskiego pieniądze "pozwolą na szybsze wykrywanie i zwalczanie rosyjskich operacji dezinformacyjnych". - Przypuszczam, że otrzymamy znaczną część zapowiadanej kwoty. Mam sygnały, że Brytyjczycy docenili naszą działalność. Na razie nie znam jednak żadnych szczegółów - mówi Agnieszka Romaszewska-Guzy, dyrektor Biełsat TV.

Romaszewska-Guzy zaznacza, że środki od rządu brytyjskiego mogą być przeznaczone jedynie na cele programowe. Nie można za nie sfinansować inwestycji strukturalnych.

(Mackuch, 21.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 22, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ministerstwo poleciło szefom podległych spółek wysłać podziękowania i życzenia do szefa TAI

Klaudiusz Pobudzin wcześniej pracował w Telewizji Trwam (screen z YouTube)

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa poleciło szefom podległych mu spółek skarbu państwa wysłać podziękowania połączone z życzeniami świątecznymi do Klaudiusza Pobudzina, p.o. szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Życzenia miały trafić do Pobudzina najpóźniej do 21 grudnia br. Dotarliśmy do spółek, które mu je wysłały.

"W imieniu p. Ministra Andrzeja Adamczyka przekazuję prośbę o przygotowanie pod podpis prezesa/dyrektora Państwa spółki/organizacji podziękowań (połączonych z życzeniami świątecznymi) skierowanych do p.o. Szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej red. Klaudiusza Pobudzina" – czytamy w piśmie, jakie rzecznik resoru infrastruktury Szymon Huptyś wysłał do podległych ministerstwu spółek skarbu państwa. Rzecznik w liście tłumaczy, że Pobudzinowi podziękowania należą się "za rzetelną codzienną pracę na rzecz tego, aby polska opinia publiczna była na bieżąco informowana o inwestycjach i inicjatywach państwa jednostki". Zalecenie trafiło między innymi do: Polskich Kolei Państwowych, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Polskich Linii Kolejowych i Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.
Jan Krynicki, rzecznik GDDKiA, potwierdza "otrzymanie wskazanej prośby". Nie wyjaśnia jednak, czy GDDKiA wysłała podziękowania dla Pobudzina. Natomiast Paulina Jankowska, rzeczniczka prasowa Polskich Kolei Państwowych, zapewniła, że "dyrektor Klaudiusz Pobudzin jest w grupie osób, do których wystosowaliśmy nasze tradycyjne kartki świąteczne". Także biuro prasowe PKP Polskich Linii Kolejowych poinformowało, że "wysłano życzenia do p.o. szefa TAI".  Urząd Lotnictwa Cywilnego i Polska Agencja Żeglugi Powietrznej nie odpowiedziały na nasze pytanie dotyczące przesłania szefowi TAI podziękowań i życzeń.
Szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk często jest wymieniany wśród tych ministrów, którzy mają stracić stanowisko w ramach rekonstrukcji rządu. Z rzecznikiem resortu infrastruktury Szymonem Huptysiem nie udało się nam skontaktować.
Klaudiusz Pobudzin w rozmowie z "Presserwisem" powiedział, że jest na urlopie i nie będzie niczego komentował.
Pobudzin wcześniej pracował w Telewizji Trwam. 

 

(Mackuch, 22.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY