Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 21, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Fundacja Agory tnie koszty i wycofuje się ze wsparcia dla "Zeszytów Literackich"

Kwartalnik "Zeszyty Literackie" ukazywał się w Warszawie od 1990 roku. Wcześniej wydawany był w Paryżu (fot. Agora i Zeszytyliterackie.pl)

Fundacja Agory radykalnie zmniejsza wydatki, rezygnując z wielu programów, w których do tej pory uczestniczyła. Nadal będzie finansowała nagrodę literacką Nike, ale wycofuje się min. ze sponsorowania kwartalnika "Zeszyty Literackie".   

"Fundacja Agory zmuszona jest radykalnie zmniejszyć swoje wydatki" - poinformowała Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Agorze. Jak dodaje, z licznych programów, w których uczestniczyła Fundacja, "pozostawia jedynie Nagrodę Literacką Nike i prowadzone z »Gazetą Wyborczą« akcje społeczne, finansowane z 1 proc. odpisu podatkowego". Graboś podaje, że Fundacja wycofa się także z finansowania innych akcji.

Oszczędności mogą doprowadzić także do tego, że z rynku zniknie kwartalnik "Zeszyty Literackie" (Fundacja Zeszytów Literackich). Wydawca ma zapewnione finansowanie jedynie do września 2018 roku. W bieżącym, 140. numerze "Zeszytów" zamieszczono list do czytelników, w którym redakcja informuje: "w 2018 roku, po 26 latach, pomoc naszego sponsora ustanie". Zespół apeluje "o jak najszybsze wykupienie prenumeraty".

- Nie poradzimy sobie bez głównego sponsora. Początkowo utrzymywała nas "Gazeta Wyborcza", potem Agora - mówi Barbara Toruńczyk, redaktor naczelna kwartalnika "Zeszyty Literackie". - Z Instytutu Książki tylko czasami dostajemy niewielkie dotacje na określone cele. Pomoc z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest znikoma i przeznaczona tylko na konkretne projekty. Jedynie stały sponsor zapewniał nam stabilność i możliwość planowania konkretnego budżetu. Grozi nam zamknięcie - dodaje Toruńczyk.

Więcej w "Presserwisie".

(Mackuch, 21.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 21, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Fuzja dużych mediów w Nowej Zelandii zablokowana przez sąd

(fot. pixabay.com)

Sąd w Nowej Zelandii zablokował fuzję dwóch największych grup wydawniczych w tym kraju.

W orzeczeniu sąd stwierdził, iż planowana koncentracja własności mediów mogłaby stanowić zagrożenie dla demokracji. Grupy medialne NZME i Fairfax Media planowały połączenie, w wyniku którego nowo powstały podmiot kontrolowałby 90 proc. nowozelandzkiego rynku prasowego. W maju br. na fuzję nie zgodził się miejscowy regulator rynku medialnego. Strony transakcji odwołały się od tej decyzji do sądu. Teraz nie wykluczają złożenia apelacji do sądu wyższej instancji.

(LL, 21.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.