Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 21, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Fundacja Agory tnie koszty i wycofuje się ze wsparcia dla "Zeszytów Literackich"

Kwartalnik "Zeszyty Literackie" ukazywał się w Warszawie od 1990 roku. Wcześniej wydawany był w Paryżu (fot. Agora i Zeszytyliterackie.pl)

Fundacja Agory radykalnie zmniejsza wydatki, rezygnując z wielu programów, w których do tej pory uczestniczyła. Nadal będzie finansowała nagrodę literacką Nike, ale wycofuje się min. ze sponsorowania kwartalnika "Zeszyty Literackie".   

"Fundacja Agory zmuszona jest radykalnie zmniejszyć swoje wydatki" - poinformowała Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Agorze. Jak dodaje, z licznych programów, w których uczestniczyła Fundacja, "pozostawia jedynie Nagrodę Literacką Nike i prowadzone z »Gazetą Wyborczą« akcje społeczne, finansowane z 1 proc. odpisu podatkowego". Graboś podaje, że Fundacja wycofa się także z finansowania innych akcji.

Oszczędności mogą doprowadzić także do tego, że z rynku zniknie kwartalnik "Zeszyty Literackie" (Fundacja Zeszytów Literackich). Wydawca ma zapewnione finansowanie jedynie do września 2018 roku. W bieżącym, 140. numerze "Zeszytów" zamieszczono list do czytelników, w którym redakcja informuje: "w 2018 roku, po 26 latach, pomoc naszego sponsora ustanie". Zespół apeluje "o jak najszybsze wykupienie prenumeraty".

- Nie poradzimy sobie bez głównego sponsora. Początkowo utrzymywała nas "Gazeta Wyborcza", potem Agora - mówi Barbara Toruńczyk, redaktor naczelna kwartalnika "Zeszyty Literackie". - Z Instytutu Książki tylko czasami dostajemy niewielkie dotacje na określone cele. Pomoc z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest znikoma i przeznaczona tylko na konkretne projekty. Jedynie stały sponsor zapewniał nam stabilność i możliwość planowania konkretnego budżetu. Grozi nam zamknięcie - dodaje Toruńczyk.

Więcej w "Presserwisie".

(Mackuch, 21.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.