Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 21, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Turecka prokuratura znów oskarża Cana Dundara

(fot. pixabay.com)

Can Dundar, były redaktor tureckiego naczelny dziennika "Cumhuriyet", został oskarżony o wspieranie organizacji terrorystycznej.

Turecka prokuratura oskarża dziennikarza o wspieranie mieszkającego w USA islamskiego kaznodziei Fethullaha Gulena, posądzanego przez Turcję o zorganizowanie niedawnego zamachu stanu. Dundarowi grozi kara 15 lat pozbawienia wolności.
Już wcześniej, w innym procesie, Dundara uznano winnym ujawniania tajemnic państwowych. Chodziło o tekst, zdjęcia i nagrania wideo opublikowane przez "Cumhuriyet" w 2015 roku, informujące o konwoju tureckich ciężarówek wiozących broń i amunicję do Syrii. Dziennikarz został zaocznie skazany na 25 lat więzienia.
Obecnie Dundar mieszka w Niemczech i prowadzi serwis newsowy Ozguruz (tłum. Jesteśmy wolni). Publikuje treści dotyczące bieżącej sytuacji w Turcji. Materiały są dostępne w językach niemieckim i tureckim.

(LL, 21.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 21, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Komisja Agory rekomenduje zwolnienie Michała Wybieralskiego

Michał Wybieralski (screen z Youtube.com)

Podejrzany o mobbing i molestowanie seksualne szef wydawców Wyborcza.pl Michał Wybieralski prawdopodobnie zostanie zwolniony z pracy. Komisja powołana przez Agorę zarekomendowała zarządowi spółki "bezzwłoczne rozwiązanie stosunku pracy" z dziennikarzem.

Michał Wybieralski, szef wydawców Wyborcza.pl, oraz Jakub Dymek, publicysta "Krytyki Politycznej", zostali oskarżeni o molestowanie seksualne przez autorki artykułu "Papierowi feminiści. O hipokryzji na lewicy i nowych twarzach polskiego #metoo". Tekst ukazał się 27 listopada br. w serwisie Codziennikfeministyczny.pl.

Jak poinformowała Nina Graboś dyrektor ds komunikacji korporacyjnej Agora SA: "Komisja zarekomendowała Zarządowi m.in. bezzwłoczne rozwiązanie stosunku pracy z jednym z pracowników". Graboś ze względu na ochronę danych osobowych nie potwierdziła, że chodzi o Michała Wybieralskiego. Jednocześnie zarząd zwrócił się do związku zawodowego w Agorze o niezwłoczne rozpatrzenie tego wniosku.

Więcej w piątkowym (22.12) wydaniu "Presserwisu".

(Mackuch, 21.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo