Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 20, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Jażdżyński został nowym prezesem Gremi Media SA

(fot. Gremi Media SA)

20 grudnia br. Tomasz Jażdżyński zastąpił Dariusza Bąka, który został powołany do rady nadzorczej.

Przed nowym prezesem postawiono zadania przyspieszenie realizacji projektów cyfrowych i dokończenie transformacji Gremi Media SA we wszechstronnego dostawcę usług i produktów.

Tomasz Jażdżyński od czerwca br. był członkiem rady nadzorczej Gremi Media SA, odpowiedzialnym za wsparcie projektów digitalowych. Ma bogate doświadczenie w branży IT i w mediach online'owych. Pracował w portalu Interia.pl, gdzie pełnił między innymi funkcję prezesa zarządu. Wprowadził na Giełdę Papierów Wartościowych dwie spółki - Interia.pl SA oraz Bankier.pl SA. Był także związany z Wirtualną Polską, gdzie pełnił funkcję dyrektora finansowego oraz Grupą Naspers, w której odpowiadał za operacje mediowe i komunikacyjne.

- Najważniejsze co nas teraz czeka to trzy fundamentalne wyzwania dla naszej grupy: digital, digital i digital. W tym obszarze pan Tomasz Jażdżyński jest jedną z najbardziej kompetentnych osób w Polsce, co udowodnił w spółkach, które współtworzył i które odniosły duży sukces rynkowy. Oczekujemy, że 50 proc. przychodów Gremi Media SA pochodzić będzie z digitalu w perspektywie nie dłuższej niż trzy lata - mówi Grzegorz Hajdarowicz, przewodniczący rady nadzorczej Gremi Media SA.

- Cieszę się, że mogę teraz z pozycji prezesa Gremi Media SA realizować strategiczne projekty, przede wszystkim te związane z cyfryzacją, na którą stawiamy. Dzisiaj przyszłością mediów są treści będące częścią usług lub obudowane usługami możliwymi dzięki technologii - interaktywne i intuicyjne w użyciu. Kluczowe dla kierunku rozwoju mediów są jednak kanały dotarcia definiujące sposób interakcji odbiorcy z treścią. Przez lata były nimi papier i odbiorniki radiowe czy telewizyjne, teraz to się zmienia i dostajemy zupełnie nowe możliwości dotarcia do poszczególnych grup i interakcji. Trzeba to wykorzystać - mówi Tomasz Jażdżyński, prezes Gremi Media SA.

W zarządzie Gremi Media SA pozostają Maria Wysocka oraz Piotr Łysek. Dariusz Bąk będzie wspierał Grzegorza Hajdarowicza w realizacji dużych projektów - m.in. rozwojem technologii rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości (AR i VR).

(CP, 20.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 21, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rafał Woś felietonistą Gazeta.pl

Rafał Woś został felietonistą portalu Gazeta.pl (fot. Rafał Masłow/Press)

Rafał Woś, dziennikarz ekonomiczny "Polityki", 20 grudnia br. zadebiutował jako felietonista portalu Gazeta.pl. Jego felietony będą ukazywać się co dwa tygodnie.

- Chcemy publikować bardzo zróżnicowane opinie, nawet skrajnie odległe, bo czytelnicy Gazeta.pl są inteligentni i rozumieją, że świat jest skomplikowany - mówi Grzegorz Sroczyński z Gazeta.pl. - Prawdę mówiąc, moim marzeniem jest, żeby mieć teksty zarówno Wosia, jak i Leszka Balcerowicza. Będziemy się o to starać - dodaje.

Rafał Woś od października 2015 roku publikuje w tygodniku "Polityka". Wcześniej w latach 2009-2015 pracował w "Dzienniku Gazecie Prawnej".


(JOK, 21.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo