Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 19, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Haitong zmienił wyceny spółek z sektora mediów i technologii

Zestawienie aktualnych rekomendacji Haitong Banku dla spółek technologicznych, mediowych i telekomunikacyjnych

Analitycy Haitong Banku, w raporcie z 18 grudnia, podwyższyli rekomendację dla Orange Polska do "neutralnie" ze "sprzedaj", podnosząc jednocześnie cenę docelową akcji spółki do 5,2 zł. Autorzy raportu zmienili ponadto wyceny ośmiu innych spółek z sektora technologii, mediów i telekomunikacji (TMT) – m.in. Agory, Wirtualnej Polski oraz Cyfrowego Polsatu.

Analitycy Haitong Banku, w raporcie z 18 grudnia, podwyższyli rekomendację dla Orange Polska do "neutralnie" ze "sprzedaj", podnosząc jednocześnie cenę docelową akcji spółki do 5,2 zł. Autorzy raportu zmienili ponadto wyceny ośmiu innych spółek z sektora technologii, mediów i telekomunikacji (TMT) – m.in. Agory, Wirtualnej Polski oraz Cyfrowego Polsatu.

Przedstawiciele Haitong Banku podnieśli prognozy EBITDA Orange Polska na lata 2018/19 o odpowiednio: 6 proc. i 10 proc. ze względu na oczekiwania niższych kosztów komercyjnych i większej redukcji zatrudnienia. Uważają jednak, że ostatnia transakcja Cyfrowego Polsatu z Netią stworzy "prawdziwą konkurencję w dużych miastach, gdzie Orange aktualnie mocno promuje swoją ofertę Orange Love". "To może utrudnić monetyzację tej oferty i negatywnie wpłynąć na szacunki analityków co do wyników po roku 2020" - napisano w raporcie.
W przypadku Cyfrowego Polsatu, Haitong utrzymał zalecenie "kupuj", obniżając jednocześnie cenę docelową akcji do 27,5 zł z 30,4 zł wcześniej. W ocenie analityków biura maklerskiego, wraz z przejęciem Netii, Cyfrowy Polsat "wypełnia lukę w układance płatnej telewizji i telekomunikacji".
Pomimo ok. 36-procentowej premii w porównaniu do ceny rynkowej zapłaconej za Netię, autorzy raportu uważają ten krok za pozytywny, dzięki otwarciu ekspozycji na nową bazę klientów z dużych miast oraz możliwość konkurowania na rynku usług dla firm.
W raporcie utrzymano rekomendacje "neutralnie" dla Netii. Cena docelowa została podwyższona do 5,5 zł z 3,8 zł, głównie za sprawą uwzględnienia 50 proc. prognozowanych synergii z transakcji z Cyfrowym Polsatem. Analitycy doradzają udział w wezwaniu na akcje Netii ogłoszonym przez Cyfrowy Polsat - cena w wezwaniu to 5,77 zł za akcję. Haitong Bank uważa tę transakcję za atrakcyjną i pozytywną zarówno dla Cyfrowego Polsatu, jak i dla Netii.
Bank utrzymał rekomendację "kupuj" dla Play, jednocześnie obniżając cenę docelową akcji do 40,5 zł (z 41,8 zł). "Redukcja ceny związana jest z obniżeniem o odpowiednio 1 proc., 2 proc. i 2 proc. prognoz analityków dotyczących EBITDA spółki na lata 2017-2019, co z kolei wynika z większego niż oczekiwano negatywnego wpływu implementacji RLAH oraz obniżenia oceny dla całej grupy konkurencyjnej" - napisano w komunikacie Haitong Banku.
Rekomendacja dla Wirtualnej Polski została utrzymana na poziomie "kupuj" z ceną docelową obniżoną do 54,9 zł z 58,4 zł. "Wynika to z obniżenia prognoz EBITDA na lata 2017-2019 o 4/4/2 proc. za sprawą nieco słabszych niż pierwotnie zakładano wyników działu telewizyjnego i online. Z drugiej strony analitycy sądzą, że te słabsze rezultaty są obecnie z nawiązką wliczone w cenę akcji, a sytuacja już zaczyna się poprawiać" - napisano w komunikacie.
Haitong Bank w nowym raporcie nadal zaleca zakup akcji Agory, ale cena docelowa papierów spółki została obniżona do 16,7 zł z 19,6 zł wcześniej, głównie za sprawą wyższych niż pierwotnie oczekiwano wydatków kapitałowych w latach 2018/20 – 68 mln zł wobec ok. 60 mln spodziewanych, zanim Agora ogłosiła plany dalszego rozwoju swojej sieci multipleksów. "W związku ze spodziewaną stabilizacją EBITDA w okolicy 125-130 mln zł w ciągu najbliższych trzech lat, Agora jest wyceniana na okres 2017/18 na atrakcyjnym poziomie 5,2/4,7-krotności EV/EBITDA" - napisano w komunikacie.

(PAP, 19.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 21, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ziemowit Kossakowski wróci do TVP - zapowiada Jacek Kurski

Ziemowit "Piast" Kossakowski w TVP pracował jako firma zewnętrzna (screen z YouTube)

Ziemowit Kossakowski, któremu komisja etyki TVP zarzuciła naruszenie zasad etyki dziennikarskiej, dołączy do zespołu Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego - zapowiedział prezes Jacek Kurski w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej". Kossakowski jest nie do ruszenia - twierdzą nasi informatorzy. 

Komisja etyki TVP uznała pod koniec listopada br., że materiał Ziemowita Kossakowskiego z 14 października br. pt. "Kontrowersje wokół rezydentów. Narzekają na zarobki, jedzą kanapki z kawiorem" opublikowany w serwisie Tvp.info jest nieetyczny.  Szef Tvp.info Samuel Pereira poinformował wówczas, że nie widzi możliwości dalszej współpracy z Kossakowskim. Wcześniej dziennikarz został zawieszony w obowiązkach przez zarząd TVP.

Tymczasem Jacek Kurski, prezes TVP, 20 grudnia br. w wywiadzie dla "DGP" pytany o to, kiedy upływa termin kary Ziemowita Kossakowskiego, odpowiedział: "Chyba wróci od nowego roku. Czeka go degradacja. Będzie terminował w WOT albo w portalu". 

Według naszych informacji Samuel Pereira nie zgodził się na przedłużenie od 1 grudnia br. umowy z Kossakowskim, który w TVP pracował jako firma zewnętrzna. Przyczyną takiej decyzji miała być nie tylko opinia wydana przez komisję etyki TVP, ale także "niesubordynacja dziennikarza". "Kossakowski nie dogadywał się z wydawcami i współpracownikami. Z drugiej strony, gdy trzeba było uderzyć w lekarzy rezydentów, to właśnie jego wysyłali. Wówczas był użyteczny" - twierdzi nasz informator z TVP. Potem dodaje: "Jedno jest pewne - Kossakowski jest nie do wyrzucenia."

Przypomnijmy, że Ziemowit Kossakowski w 2014 roku bez powodzenia startował z listy PiS w wyborach samorządowych w Warszawie. W 2015 roku podczas kampanii prezydenckiej zasłynął pytaniami, które zadawał prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu. Usiłował go zapytać m.in. o kontakty z oficerem KGB.

Biuro rzecznika TVP nie odpowiedziało na pytanie "Presserwisu", czy Ziemowit Kossakowski ponownie zostanie zatrudniony w TVP. Z dziennikarzem nie udało nam się skontaktować.


(Mackuch, 21.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo