Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 19, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Trzy zarzuty dla mężczyzny, który groził dziennikarce TVP

(fot. pixabay.com)

Trzy zarzuty, w tym dotyczące gróźb stosowanych wobec dziennikarzy TVP oraz posiadania nielegalnej broni, przedstawiła warszawska Prokuratura Okręgowa Franciszkowi J., zatrzymanemu w związku z agresywnym zachowaniem wobec dziennikarki TVP. Mężczyźnie grozi do 14 lat więzienia.

O zatrzymaniu J. przez łódzką policję poinformowała w poniedziałek Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Jak podaje organizacja Obywatele RP chodzi o Franciszka Jagielskiego, który podczas jednego z protestów przed Sejmem obraził dziennikarkę TVP. Zawiadomienie w tej sprawie złożyła w ub. tygodniu Telewizja Polska. Według Obywateli RP, w poniedziałek ok. godz. 15 policjanci weszli do domu mężczyzny i jego baru.

Jak poinformował PAP rzecznik Prokuratury Krajowej Łukasz Łapczyński, pierwszy zarzut dotyczy nakłaniania 10 lipca 2017 r. innej osoby do użycia przemocy wobec dziennikarza TVP Info Michała Rachonia. Jak wyjaśnił, z ustaleń śledczych wynika, że chodziło o zmuszenie dziennikarza do "zaniechania interwencji prasowej".

"Doszło wtedy do wypowiedzenia wulgarnych słów zawierających polecenie uderzenia dziennikarza" - wyjaśnił Łapczyński.

Drugi zarzut - dodał - dotyczy incydentu z 8 grudnia 2017 r. "Chodzi o groźby spowodowania uszkodzenia ciała, kierowane wobec dziennikarza TVP. Ich celem było zmuszenie jego i dziennikarki TVP do zaniechania interwencji prasowej" - powiedział prokurator.

Trzeci zarzut dotyczy posiadania dwóch sztuk broni bez pozwolenia. "Podejrzany nie przyznał się do stawianych mu zarzutów; skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień" - poinformował Łapczyński.

(PAP, 19.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 19, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Golf Channel Polska chce polskiej koncesji

(fot. pixabay.com)

Spółka Golf Zone wystąpiła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o koncesję satelitarną dla kanału sportowo-lifestylowego Golf Channel Polska.

– Obecnie kanał nadaje na podstawie koncesji słowackiej. Wobec planów rozwoju kanału postanowiliśmy wystąpić o koncesję w Polsce – informuje Katarzyna Terej, prezes Golf Zone.

Golf Channel Polska rozpoczął nadawanie w marcu br., dostępny jest m.in. w Cyfrowym Polsacie, UPC Polska i Vectrze. Kanał tworzony jest na licencji NBC Universal i PGA Tour.

(KOZ, 19.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo